ESPN: Man Utd wysłucha ofert za pięciu zawodników

ESPN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United miał przekazać Erikowi ten Hagowi, że oczekuje ewolucji, a nie rewolucji w szatni w momencie przejęcia zespołu. Klub ma dystansować się od ostatnich sugestii Ralfa Rangnicka w kwestii sprowadzenia 10 zawodników latem, informują źródła ESPN.

Ten Hag ma otrzymać znaczne fundusze na przebudowanie zespołu przed swoim pierwszym sezonem. Zdaniem źródeł ESPN dział ds. rekrutacji ma pracować aktualnie nad sprowadzeniem trzech zawodników. Holender według pierwotnych ustaleń ma otrzymać prawo do zawetowania jakiegokolwiek transferu, a także będzie mógł wpływać i promować konkretne cele z listy życzeń. Najprawdopodobniej ostatnie sugestie Ralfa Rangnicka w sprawie wzmocnienia zespołu nawet 10 zawodnikami nie wejdą w życie w letnim oknie transferowym.

Uważa się, że letni budżet transferowy Erika ten Haga możne wynieść więcej niż 100 mln funtów, lecz nie będzie on większy niż 150 mln funtów. Wspomniany budżet z czasem będzie powiększany, lecz zależne będzie to od transferów wychodzących z klubu. Manchester United ma wysłuchać ofert za Erica Bailly’ego, Phila Jonesa, Anthony’ego Martiala, Alexa Tellesa oraz Aarona Wan-Bissakę.

Latem w ramach wolnego transferu najpewniej zespół opuszczą Paul Pogba, Jesse Lingard, Nemanja Matić, Edinson Cavani oraz Juan Mata. Dean Henderson również zdecydowany jest na odejście z klubu, lecz Manchester United naciska, aby zawodnik udał się roczne wypożyczenie.

Źródła ESPN dodają, że Ten Hag ma być zaniepokojony Davidem de Geą oraz jego przydatnością w jego taktyce. Jednak Holender miał zgodzić się, że aktualnie w klubie są sprawy, które pilniej potrzebują poprawy. Priorytetem nadal ma być pozyskanie przynajmniej jednego pomocnika, lecz na chwilę obecną klub ma nie zgadzać się z żądanymi kwotami za swoje cele transferowe.

Benfika ma nie być zainteresowana negocjacjami w sprawie sprzedaży Darwina Nuneza, jeśli oferta nie wyniesie minimum 130 mln euro. West Ham United i Tottenham za transfery Declana Rice’a oraz Harry’ego Kane’a również żądają kwot, które skutecznie odstraszają zainteresowanych.

Manchester United ma skupić się również na pozyskaniu środkowego obrońcy. Ten Hagowi klub miał zaoferować kandydaturę Pau Torresa z Villarrealu. „Czerwone Diabły” mają nadal pozostawać w kontakcie z Ajaxem w sprawie dostępności Jurriena Timbera.

W międzyczasie Andreas Pereira miał zostać poinformowany przez Johna Murtougha, że w przypadku fiaska negocjacji w sprawie jego transferu definitywnego do Flamengo najprawdopodobniej wróci do Manchesteru. Erik ten Hag ma być zainteresowany pozostawieniem Brazylijczyka w klubie w letnim oknie transferowym.

W przeszłości holenderski szkoleniowiec współpracował z brazylijskim pomocnikiem. Panowie mieli się spotkać jeszcze za czasów reprezentowania przez Pereirę barw PSV Eindhoven. Obecna umowa Brazylijczyka wygasa w przyszłym roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze