Remis z Chelsea na Old Trafford. Debiut Alejandro Garnacho

Jakub Brzyski

Manchester United zremisował w jednym z ostatnich meczów tego sezonu 1:1 z Chelsea. Bramkę dla podopiecznych Ralfa Rangnicka zdobył Cristiano Ronaldo, a przy trafieniu asystował Nemanja Matić. Warto odnotować również debiut Alejandro Garnacho.

Przez pierwszy kwadrans gry obie ekipy starały się zdominować swoich rywali, lecz żadnej ze stron nie udało się zepchnąć rywali do obrony. Zarówno Manchester United, jak i Chelsea celowały w szybkie zdobycie bramki otwierającej wynik meczu, lecz ostatecznie nic nie wyszło z tych założeń. Oznacza to, że „Czerwone Diabły” przełamały ostatnią passę tracenia bramek w pierwszych minutach meczu.

W 27. minucie spotkania David de Gea zatrzymał najgroźniejszy strzał gości dotychczas. Kai Havertz pokonał w wyścigu defensorów Manchesteru United i bez większych problemów wbiegł w pole karne gospodarzy. Niemiecki pomocnik oddał silny strzał na bramkę, lecz uderzył wprost w Davida de Geę. Hiszpan wybronił uderzenie brzuchem, co poskutkowało chwilową przerwą w grze ze względu na bóle związane z uderzeniem futbolówki.

Ostatecznie to Chelsea zdominowała pierwszą połowę, lecz nie była w stanie zdobyć gola otwierającego wynik meczu. Podopieczni Thomasa Tuchela stworzyli wiele sytuacji, lecz tak naprawdę tylko 2 z nich można byłoby nazwać „setkami”. Natomiast „Czerwone Diabły” cofnęły się do defensywy i liczyły na przeprowadzenie zabójczego kontrataku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy podopieczni Ralfa Rangnicka szczęśliwie uniknęli straty bramki. Piłkarze Chelsea dograli piłkę z prawej flanki idealnie w okolice 5-metra od bramki. De Gea był zbyt daleko, aby chwycić piłkę, a żaden z defensorów również nie był w stanie przejąć futbolówki. Zagrożenie stworzył nadbiegający na piłkę Werner, który mógł tylko dostawić nogę i skierować ją do bramki. Jednak Niemiec nie zgrał się w czasie z podaniem i sam wjechał do bramki „Czerwonych Diabłów”.

30 minut przed końcem regulaminowego czasu gry „The Blues” obejmują prowadzenie na Old Trafford. Ponownie gracze Chelsea posłali groźne dośrodkowanie w pole karne Manchesteru United. Piłkę głową przedłużył jeden z napastników, co umożliwiło Marcosowi Alonso złożenie się do woleja, czym umieścił piłkę w siatce.

Kilkadziesiąt sekund później „Czerwone Diabły” wyrównały. Piłkarze Chelsea po rzucie z autu nie umieli oddać piłki w bezpieczniejszą część boiska. Piłkę przejął Matić, który dzięki zamieszaniu wypuścił w polu karnym Cristiano Ronaldo. Portugalczyk bez większych problemów pokonał bramkarza gości.

W 78. minucie boisko opuszczają Nemanja Matić oraz Marcus Rashford. Miejsca zawodników na murawie zajęli Phil Jones oraz Juan Mata. Kilkanaście sekund po zmianach Chelsea przeprowadziła kolejny groźny atak. Niepilnowany Reece James przejął piłkę na 20-metrze i od razu oddał strzał w kierunku bramki. De Gea nawet nie rzucił się do obrony uderzenia, lecz fartownie piłka odbiła się od słupka i wróciła na plac gry.

Ralf Rangnick w doliczonym czasie gry decyduje się na wykorzystanie ostatniej zmiany w swoim zespole. Boisko opuszcza zmęczony Anthony Elanga, a na murawie zastępuje go jego kolega z akademii Manchesteru United, Alejandro Garnacho. Było to pierwsze spotkanie Argentyńczyka w barwach seniorskiego zespołu.

Manchester United ostatecznie remisuje 1:1 z Chelsea u siebie i zgarnie niezwykle ważny punkt w ciężkiej rywalizacji. Podopiecznie Ralfa Rangnicka mogą już zapomnieć o awansie do Ligi Mistrzów, lecz w grze pozostaje udział w innych europejskich turniejach.

Manchester United – Chelsea 1:1

Cristiano Ronaldo 62′ – Marcos Alonso 60′

Man Utd: De Gea – Dalot, Lindelof, Varane, Telles – McTominay, Matić (77′ Jones) – Elanga (90′ Garnacho), Fernandes, Rashford (77′ Mata) – Ronaldo