Wywiad z Ralfem Rangnickiem przed meczem z Chelsea: Anthony Elanga jest gotowy do dalszego rozwoju

ManUtd.com Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Ralf Rangnick, tymczasowy szkoleniowiec Manchester United, wierze, że Anthony Elanga ma wszystko czego potrzeba, aby postawić kolejne kroki w jego szybko rozwijającej się karierze piłkarskiej.

Szwed w czwartek skończył 20 lat i będzie miał nadzieję na kolejny występ w ważnym spotkaniu przeciwko Chelsea. Chociaż jest młody, to jego mentalność już zaimponowała niemieckiemu szkoleniowcowi. Bez wątpienia będzie też próbował zaimponować Erikowi ten Hagowi, kiedy ten zawita na Old Trafford.

– Jestem pewien, że będzie on w stanie postawić kolejne ważne kroki w swojej karierze. Ma czystą głowę i mentalność na najwyższym poziomie – komplementował Szweda Ralf Rangnick w przedmeczowym wywiadzie dla klubowej telewizji.

– Jego charakter to żaden problem. Byłem tego pewny, od kiedy zobaczyłem go pierwszy raz na treningu, wieczorem przed meczem z Crystal Palace. Znałem go, ale nigdy wcześnie nie widziałem go w akcji.

– Spytałem wtedy Kierana McKennę i Darrena Fletchera: kto to? Nie widziałem go wcześniej. Od tego momentu za każdym razem dawał z siebie wszystko. Zawsze mam pewność co do tego, czego się po nim spodziewać w kwestii mentalnej oraz fizycznej.

Więcej młodych zawodników może podążyć śladem Elangi. Kontuzje Harry’ego Maguire’a oraz Jadona Sancho otwierają drzwi innym piłkarzom do pierwszego składu. Rangnick uspokaja jednak, że musi nadejść odpowiedni czas dla takich graczy jak Alejandro Garnacho, Alvaro Fernandez, Shola Shoretire oraz Will Fish.

– Na pewno trzech albo czterech młodych zawodników znajdzie się w składzie na ten mecz. Ważne jest jednak, aby dać im okazję do debiutu w odpowiednim momencie. Nie sprawiłbym im przysługi, gdybym po prostu wrzucił ich do gry. To musi być ważna, ale i właściwa chwila, aby mogli się wykazać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze