David Ornstein: Cristiano Ronaldo jest rozwiązaniem, a nie problemem Man Utd

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David Ornstein z portalu The Athletic postanowił podzielić się z wszystkimi swoją opinią w sprawie obecnej sytuacji Cristiano Ronaldo na Old Trafford. Dodatkowo dziennikarz przedstawił najnowsze wieści z rynku transferowego związane z „Czerwonymi Diabłami”.

Dziennikarz The Athletic, David Ornstein był gościem dzisiejszego (29 kwietnia) programu stacji Sky Sports. Ornstein nie ukrywał, że nie rozumie osób twierdzących, że to Cristiano Ronaldo jest problemem Manchesteru United.

– Moim zdaniem jest on bardziej rozwiązaniem niż ich problemem. Nie rozumiem, dlaczego ludzie twierdzą, że jeden z najlepszych napastników i zawodników na świecie jest problemem i trzeba się go pozbyć.

– Ma aktualnie 37-lat i to Manchester United powinien sprowadzać zawodników pod niego. Szczerze? Potrafi zdobywać bramki, jest kreatywny, doświadczony oraz jest liderem. Jednak będzie to bardzo nieprzewidywalny okres dla niego.

– Wielu zawodników odchodzi, przychodzi nowy menedżer, nadal nie wiadomo, czy zakwalifikują się do europejskich pucharów. Potrzebują przebudowy zarówno na boisku, jak i poza nim. Dlaczego mieszacie z błotem takiego zawodnika jak Cristiano Ronaldo? Naprawdę chcecie, aby poszedł do innego klubu?

– Jest jeszcze bardzo ważny dla ich wizerunku oraz komercji. Gdybym był Manchesterem United, to na pewno pozostałbym przy Ronaldo.

Dziennikarz The Athletic postanowił również przestawić możliwy scenariusz letniego okna transferowego w wykonaniu Manchesteru United. Zdaniem Ornsteina realizacja planów transferowych Ten Haga może potrwać nawet kilka tygodni.

– Będzie to na pewno intensywne okno w ich wykonaniu. Mają piłkarzy z wygasającymi kontraktami, są zawodnicy, których Ten Hag chciałby zatrzymać lub tacy, którzy mają odejść. Do tego będą jeszcze sprowadzać nowych graczy.

– Skupiają się na środkowym napastniku. Na The Athletic pisaliśmy, że zainteresowani są Darwinem Nunezem, lecz jego kwota odstępnego może być wysoka tego lata. Mówi się o około 80 mln euro, a niektórzy nawet twierdzą, że będzie wyższa.

– Nie wiemy, czy zakwalifikują się do Ligi Mistrzów, a to również będzie ważne w kwestii ustalania budżetu. Zespół ds. rekrutacji skupia się na napastniku, lecz również na środkowym pomocniku, gdyż Paul Pogba najpewniej odejdzie latem jako wolny zawodnik.

– Wielokrotnie o tym pisałem, są jednym z zainteresowanych zespołów Aurelienem Tchouamenim. Oprócz tego mogą spróbować ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę. Eric Bailly nie gra zbyt często, są również pytania co do formy Harry’ego Maguire’a. 

– Interesują się nawet bocznymi obrońcami. Nie wiadomo, jak będzie wyglądać ich prawa obrona w przyszłym sezonie. Wczorajsze doniesienia The Athletic mówiły, że Aaron Wan-Bissaka może zostać wypożyczony do Crystal Palace, ponieważ nie rozwinął się tak, jak United tego oczekiwało.

– Jest wiele opcji, które mogą zasilić ten klub latem. Jest jeszcze kwestia prawej flanki ataku, która miałaby uzupełniać Jadona Sancho grającego po lewej stronie boiska. Ten Hag musi zasiąść do rozmów z zespołem od rekrutacji oraz organami wykonawczymi i do tego równocześnie musi być skupiony na Ajaxie. Najprawdopodobniej będą potrzebować tygodni, aby wprowadzić swoje plany w życie.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze