Ralf Rangnick po remisie z Chelsea: nie zamierzam porzucać roli konsultanta klubu, chcę pomóc Man Utd

Sky Sports Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United zremisował z Chelsea 1:1 w ramach przeniesionej 37. kolejki Premier League. Ralf Rangnick w rozmowie ze Sky Sports skomentował to spotkanie.

Niemiecki szkoleniowiec w pomeczowym wywiadzie nie mógł nachwalić się Cristiano Ronaldo, a także odniósł się do spekulacji łączących go z objęciem reprezentacji Austrii. Rangnick nie zamierza porzucać roli konsultanta klubu i zamierza zrobić wszystko, aby przywrócić Manchester United na szczyt.

63-letni menedżer pochwalił również swoich piłkarzy za odpowiednią reakcję i zasłużony rezultat, choć jednocześnie znowu dopatrzył się wielu mankamentów w grze defensywnej.

– Jestem niezwykle szczęśliwy i chętny pomóc Manchesterowi United – odpowiedział Niemiec na pytanie o posadę trenera Austriaków.

– Chociaż był to szczęśliwy remis, to na niego zasłużyliśmy. Momentami widziałem różnicę pomiędzy dwoma klubami, ale Chelsea grała swoją najlepszą jedenastką, a nam brakowało wielu zawodników.

– W drugiej połowie pokazaliśmy dobrą reakcję. Cristiano Ronaldo popisał się wspaniałym wykończeniem. W pierwszej połowie mieliśmy swoje problemy i potrzebowaliśmy kilku świetnych obron Davida de Gei.

– Drugie 45 minut było lepsze. Mieliśmy większą kontrolę nad meczem. Można było zauważyć, że Chelsea to drużyna z najwyższej półki i nie ma przypadku w tym, że wygrali Ligę Mistrzów. My nie mamy tak wiele pewności siebie i brakowało nam aż ośmiu piłkarzy. Wciąż borykamy się z problemami w defensywie. Nie jesteśmy wystarczająco zwarci i mocni fizycznie.

– W grze Cristiano Ronaldo nie podobał mi się wyłącznie gol, ale cały jego występ. Jego nastawienie w wieku 37 lat jest nadzwyczajne. Jeżeli będzie grał tak, jak dzisiaj, to z pewnością może bardzo pomóc temu zespołowi. Decyzja odnośnie jego przyszłości należy do Erika ten Haga i niego samego. Mogę oceniać jedynie jego występ, a ten był naprawdę świetny.

– Mogę potwierdzić, że na pewno będę kontynuował pracę w Manchesterze United jako konsultant. Jak na razie nie rozmawiałem z Erikiem ten Hagiem, ale cieszę się, że będę mógł poprawić funkcjonowanie tego klubu.

– Rola konsultanta pozostawia mi przestrzeń do kolejnej pracy. Uzgodniliśmy takie warunki w listopadzie minionego roku – skwitował niemiecki szkoleniowiec.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze