The Athletic: Matt Judge zrezygnował ze stanowiska dyrektora ds. rozwoju korporacyjnego

The Athletic Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Przez Manchester United przechodzi szereg zmian, które mają pomóc klubowi w powrocie na szczyt piramidy piłkarskiej. Kolejnym wysoko postawionym oficjelem, który opuszcza klub, jest Matt Judge.

David Ornstein z The Athletic poinformował, że Matt Judge ustąpił ze swojego stanowiska dyrektora ds. rozwoju korporacyjnego.

Uważa się, że Judge pracuje obecnie na zasadzie okresu wypowiedzenia, a jego definitywne odejście ma nastąpić jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że nie odegra on żadnej roli w nadchodzącym oknie transferowym.

Mówi się, że Matt Judge w ostatnich tygodniach zastanawiał się nad swoim stanowiskiem w związku z serią zmian strukturalnych na Old Trafford. W kwietniu z klubem pożegnał się m.in. Ed Woodward. Źródła podają, że jego rezygnacja odbyła się za porozumieniem obu stron.

Judge był odpowiedzialny za negocjowanie transferów oraz kontraktów. W sprawy Manchesteru United angażował się od 2014 roku. Louis van Gaal opisywał go jako “prawą rękę” Eda Woodwarda i przez długi czas uważano go za jedną z najbardziej wpływowych osób w klubie.

Niedawno klub z Old Trafford opuścili również główny skaut Jim Lawlor i szef globalnego skautingu Marcel Bout.

W przyszłości może dojść do kolejnych przetasowań. Pełną kontrolę nad operacji piłkarskimi w Manchesterze United ma teraz John Murtough i to on zainicjował część zmian, starając się pomóc klubowi w obraniu odpowiedniej ścieżki. Kluczem do sukcesu ma być zatrudnienie Erika ten Haga, który od przyszłego sezonu będzie pełnił rolę pełnoetatowego szkoleniowca.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze