Juan Mata po meczu z Chelsea: rozumiem frustrację naszych fanów

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Juan Mata w pomeczowym wywiadzie po zremisowanym starciu z Chelsea stwierdził, że rozumie niezadowolenie fanów Manchesteru United. Hiszpański pomocnik dodał, że będąc na miejscu kibiców również byłby sfrustrowany postawą zespołu w tym sezonie.

Manchester United zremisował w ostatnim spotkaniu Premier League 1:1 z londyńską Chelsea. Podopieczni Ralfa Rangnicka od kilku tygodni zmagają się z problemami kadrowymi, a w starciu z „The Blues” zabrakło łącznie 8 zawodników pierwszego zespołu.

Na ławce oprócz doświadczonych zawodników takich jak Juan Mata, Phil Jones oraz Eric Bailly zasiedli gracze z pola, którzy na co dzień reprezentują barwy klubowej akademii. Jeden z nich, Alejandro Garnacho dostąpił zaszczytu zadebiutowania w seniorskiej drużynie Manchesteru United.

Juan Mata w ramach pomeczowego wywiadu udzielonego dla klubowych mediów zgodził się z niezadowoleniem fanów. Jednak Hiszpan podkreślił, że powoli nadchodzi nowa era dla klubu z Old Trafford, co związane jest bezpośrednio z przyjściem nowego menedżera.

– Każdy rozegrany mecz dla tego klubu może być lepszy lub gorszy w twoim wykonaniu. Możesz mieć pozytywne lub negatywne wyniki. Jako kibic chcę widzieć zawodników, którzy dają z siebie wszystko, walczą razem oraz reprezentują klub najlepiej, jak tylko potrafią – mówił Juan Mata.

– Właśnie to musimy zrobić w ostatnich trzech spotkaniach, ponieważ niestety nie będzie ich już więcej. Tak, jak wspomniałem, jest to kwestia dumy oraz dania klubowi tego, na co zasługuje. Rozumiem frustrację fanów związaną z naszą postawą w tym sezonie, ponieważ na ich miejscu również byłbym sfrustrowany.

– Jednak z drugiej strony moim zdaniem czeka nas ekscytująca przyszłość, nowa era, nowy menedżer. Miejmy nadzieję, że będzie to duża zmiana dla tego klubu, która poprawi wyniki oraz zadowoli naszych fanów.

– Podejdziemy do następnego meczu, jak do każdego innego, lecz spotkania na własnym obiekcie zawsze są wyjątkowe. Kiedy wychodzisz na boisko, to wszystko staje się wyjątkowe. Mamy nadzieję, że dobrze zaprezentujemy się w tym meczu oraz zakończymy ten sezon z jakimś pozytywnym akcentem, ponieważ nasi fani na to zasługują.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze