Ralf Rangnick dla Sky Sports: potrzebujemy zawodników, którzy będą pasować do nowej taktyki

Sky Sports Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ralf Rangnick postanowił udzielić obszernego wywiadu związanego z przyjściem Erika ten Haga dla Sky Sports. Tymczasowy menedżer Manchesteru United poruszył również temat zmian w podejściu w sprawach nowych transferów.

W ostatnich tygodniach „Czerwone Diabły” ogłosiły, że latem zespół przejmie aktualny szkoleniowiec Ajaxu, Erik ten Hag. Oprócz zmian na stanowisku głównego menedżera dojdzie również do roszad w strukturach zarządzającymi klubem z Old Trafford.

Wywiadu dla stacji telewizyjnej Sky Sports postanowił udzielić Ralf Rangnick, który latem zostanie konsultantem klubu z Old Trafford oraz selekcjonerem reprezentacji Austrii. Niemiec opowiedział o przyjściu Erika ten Haga, zmianach w następnych miesiącach oraz porównał nadchodzącą przebudowę do działalności innych angielskich zespołów.

– Jestem pewny, że Erik ten Hag ma mój numer telefonu – mówił Ralf Rangnick w wywiadzie dla Sky Sports.

– Przed nim jeszcze kilka spotkań w Ajaxie, a my mamy jeszcze trzy mecze przed naszym końcem sezonu. Jeśli byłby chętny, aby porozmawiać w celu wymienienia się opiniami, to nie ukrywam, ucieszyłbym się z tego.

– Erik zostanie nowym menedżerem, a z odpowiednio dobrym okresem rekrutacyjnym będzie w stanie sprowadzić do klubu odpowiednich graczy. Jestem pozytywnie nastawiony do tego projektu. Fani oraz media w końcu zobaczą lepszy zespół. Miejmy nadzieję, że pozwoli to na wywalczenie lepszej pozycji w lidze.

– W Anglii mamy kilka dobrych przykładów – Jurgen Klopp w Liverpoolu, Pep Guardiola w Manchesterze City oraz Thomas Tuchel w Chelsea. Szczególnie ten ostatni, przyszedł w połowie sezonu, przejął jakościowy zespół i wygrał Ligę Mistrzów.

– Jeśli wiesz, czego potrzebujesz, jakiego profilu zawodników oczekujesz, to wtedy proces rekrutacyjny nie trwa zbyt długo.

– Erik pokazał, że potrafi być ważną częścią zespołu. Oczywiście w naszym zespole przede wszystkim aktualnie potrzebni są napastnicy. W następnym sezonie powinniśmy ściągnąć dwóch lub trzech nowych napastników. Dla mnie jest to oczywiste.

– Jeśli myślisz o Manchesterze City lub Liverpoolu, to widzisz, że sprowadzają oni nowych zawodników w każdym okienku transferowym. Wzmacniają zespół, sprowadzają nowych graczy, którzy nie byli zbyt popularni przed podpisaniem kontraktów. Aktualnie rozwinęli się w dwie najlepsze drużyny na świecie.

– Nie zdziwiłbym się, gdyby zmierzyli się ze sobą w finale Ligi Mistrzów za kilka tygodni. To pokazuje, że jest to możliwe i nie wcale nie potrzebujesz z trzech lub czterech lat.

– Nie ma znaczenia, jaki jest to klub, zawsze najważniejszy jest pomysł. Musisz wiedzieć, jak chcesz grać, jakich zawodników potrzebujesz. Jeśli tego nie masz, to zawsze będziesz szukać igły w stogu siana.

– Właśnie o to mi chodzi, kiedy mówię, że potrzebna jest operacja serca. Wydaje mi się, że drobne zmiany są niewystarczające w tym przypadku. Ważne jest, aby zobaczyć całą skalę problemu, a następnie spróbować naprawić to poprzez sprowadzenie odpowiednich graczy.

– Oni wszyscy powinni pasować, lecz aktualnie to również jest problemem. Nie chodzi tylko o sprowadzanie zawodników do formacji defensywnej, środka pola lub ataku. Ważne jest, aby poznać ich profile, aby dobrać odpowiednich graczy do taktyki. Musimy zrównać się ze standardami tak dużego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze