Ralf Rangnick przed meczem z Brentfordem dla MUTV: fani są ogromnym atutem tego klubu

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ralf Rangnick postanowił udzielić przedmeczowego wywiadu na wyłączność klubowym mediom. Tymczasowy szkoleniowiec opowiedział o meczu z Brentfordem, który będzie ostatnim starciem na Old Trafford dla Niemca oraz niektórych zawodników. 

W meczu z Chelsea zabrakło ośmiu zawodników. Czy którykolwiek z nich wróci do zdrowia przed meczem z Brentfordem?

– Mam nadzieję. Na chwilę obecną nie wiem, czy tak będzie. Musimy poczekać i dopiero przekonamy się, co się wydarzy w ciągu następnych dwóch dni. Mam nadzieję, że z dwóch lub trzech graczy wróci do składu.

Będzie to twoje ostatnie spotkanie na Old Trafford na stanowisku menedżera pierwszego zespołu. Podobnie będzie w przypadku niektórych piłkarzy. Czy jakoś wpływa to na was przed nadchodzącym meczem?

– Tak, jest to ważne dla każdego pracownika tego klubu, nie tylko dla zawodników, którzy mogą już tu nigdy nie zagrać. Musimy pokazać, że mamy odpowiednie atrybuty oraz mentalność, aby dobrze zaprezentować się w ostatnim domowym meczu sezonu.

Prowadziłeś Manchester United na Old Trafford w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak oceniasz swoją dotychczasową przygodę na tym obiekcie?

– W większości spotkań cieszyłem się z tego osiągnięcia, lecz oczywiście były również mecze, gdzie przegrywaliśmy różnicą jednej bramki i traciliśmy ważne punkty. Są to momenty, którymi nie da się cieszyć. Jednak wsparcie fanów było ogromne, jest to jeden z najważniejszych i najlepszych atutów tego klubu. Stadion. Rozmawiałem z Thomasem Tuchelem przed meczem i powiedział mi: co to za stadion, jaka tutaj panuje atmosfera. Jest to coś wyjątkowego dla wszystkich. Cieszę się z tego przywileju.

Zmierzymy się z zespołem, który jest pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu Premier League. Nie boją się swoich rywali, a bieżącą kampanię mogą zaliczyć do udanych.

– Mogliśmy to zauważyć w ich pierwszym starciu. Oglądałem je w telewizji. Wygrali z Arsenalem 2:0, a kilka tygodni temu pokonali 4:1 Chelsea na Stamford Bridge. My również mieliśmy problemy z nimi w naszym pierwszym starciu, szczególnie w pierwszej połowie. Mogliśmy wtedy przegrywać 0:2 i jedyne co mogliśmy, to zmienić w połowie nasze podejście. Na pewno nie będzie to łatwe w rewanżowym starciu z nimi.

Czy odpowiednie pożegnanie jest dla was ważne?

– Tak, jak wspomniałem wcześniej, jest to bardzo ważne zarówno dla fanów, jak i całej koncepcji przebudowy w następny sezonie. Chyba wszyscy ucieszyliby się ze zdobycia kompletu punktów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze