Cristiano Ronaldo wybrany najlepszym zawodnikiem Man Utd w starciu z Brentfordem

manutd.com Jakub Brzyski

Manchester United bez większych problemów pokonał na Old Trafford 3:0 Brentford. W pomeczowym plebiscycie fani “Czerwonych Diabłów” zdecydowali się wybrać Cristiano Ronaldo najlepszym zawodnikiem meczu w ich zespole.

Podopieczni Ralfa Rangnicka wyszli na prowadzenie już w pierwszych minutach meczu, kiedy to podanie Anthony’ego Elangi wykorzystał Bruno Fernandes. Chwilę później piłkę w siatce umieścił Cristiano Ronaldo, lecz jego bramka została ostatecznie anulowana ze względu na pozycję spaloną.

Jednak portugalski napastnik nie poddał się i w drugiej połowie zdobył swoją kolejną bramkę w tym sezonie dla Manchesteru United. Wynik spotkania przypieczętował środkowy obrońca, Raphael Varane, który wykorzystał zamieszanie powstałe w wyniku rzutu rożnego pod bramką Brentfordu.

Oczywiście w ostatnim meczu tego sezonu na Old Trafford było wielu kandydatów do miana najlepszego zawodnika spotkania, lecz tylko jeden gracz może zostać tak wyróżniony. W pomeczowym głosowaniu fani zdecydowali się nagrodzić w ten sposób Cristiano Ronaldo. Portugalczyk na swoim koncie zebrał 57% wszystkich głosów.

Juan Mata znalazł się na drugim miejscu w plebiscycie z 22% głosów. Prawdopodobnie było to ostatnie spotkanie Hiszpana na Old Trafford w jego karierze. Fani postanowili pożegnać doświadczonego gracza oklaskami na stojąco.

Ostatnie miejsce na podium zajął strzelec pierwszej bramki w tym meczu, czyli Bruno Fernandes. Na portugalskiego pomocnika głos oddało 6% głosujących fanów.