Ralf Rangnick: Manchester United nie upadł, to tylko potknięcie na drodze

United Review Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Ralf Rangnick na łamach „United Review” podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przebudowy Manchesteru United.

Po zakończeniu bieżącego sezonu Ralfa Rangnicka na stanowisku menedżera zastąpi Erik ten Hag. Niemiec natomiast obejmie funkcję konsultanta klubu i spróbuje pomóc Manchesterowi United w działaniach na rynku transferowym. 63-latek wierzy, że „Czerwone Diabły” czeka świetlana przyszłość, o ile wszyscy będą ze sobą współpracować, a obecna kampania jest wyłącznie rysą na szkle.

– To był trudny sezon dla wszystkich, którzy tu pracują. Choć nie jestem tu długo, to widziałem, jak każdy cierpi. Mieliśmy dobre momenty, ale nigdy nie udało się zbudować wystarczająco pozytywnego impetu, co pomogłoby nam w nabraniu pewności siebie i uratowaniu tej kampanii.

– Chcę postawić sprawę jasno. Manchester United nie upadł. To tylko potknięcie na drodze, a kiedy się potkniesz, musisz myśleć szybko i zdecydowanie, aby odzyskać równowagę i dalej iść do przodu. W takiej właśnie sytuacji znajduje się ten klub. Od tej pory będziemy mieli jasność w naszych działaniach i wykonamy kilka dużych kroków w odpowiednim kierunku.

– Powiedziałem już publicznie, że kroki, które musimy podjąć jako klub, są dość oczywiste. Przeprowadziliśmy wiele wewnętrznych dyskusji i wiemy, czego potrzebujemy.

– Musimy działać mądrze i zdecydowanie. Rozpoczęliśmy ten proces od bardzo ciekawej nominacji na stanowisko menedżera, które objął Erik ten Hag. Kiedy przyjdzie tu z Ajaksu, to dołączy do fantastycznej instytucji z wielkim dziedzictwem oraz – co najważniejsze – z wielkim potencjałem.

– Na koniec pragnę powiedzieć, że odkąd pojawiłem się w tym klubie, to na każdym kroku czuję wsparcie kibiców. Bycie menedżerem tego klubu, nawet tymczasowo, to dla mnie zaszczyt.

– Podobnym przywilejem jest rola doradcy, dzięki której będę mógł angażować się w przyszłość klubu. Jestem zdeterminowany, aby dać z siebie wszystko na tym stanowisku i przywrócić wysokie standardy, na które ten klub zasługuje. Dziękuję za wasze wsparcie – skwitował Ralf Rangnick.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze