„MEN”: Phil Jones oraz Eric Bailly poinformowali kolegów z szatni o zamiarach opuszczenia Man Utd

MEN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz Samuel Luckhurst z „MEN” donosi, że Phil Jones oraz Eric Bailly mieli już podjąć decyzję w sprawie opuszczenia Manchesteru United latem. Dodatkowo iworyjski defensor ma żałować przedłużenia umowy z „Czerwonymi Diabłami”.

Latem pierwszy zespół Manchesteru United przejmie Erik ten Hag i na chwilę obecną wszystkie doniesienia sugerują, że w czerwcu rozpocznie się rewolucja kadrowa na Old Trafford. Wielu zawodników odejdzie ze względu na wygasające kontrakty, lecz znajdą się również gracze, którzy pomimo aktualnych umów są zdecydowani na odejście z Teatru Marzeń.

Najnowsze doniesienia „MEN” w tej sprawie wyjawiły, że jednymi z tych graczy mają być środkowi obrońcy – Phil Jones oraz Eric Bailly. Panowie mają być już zdecydowani na opuszczenie latem Manchesteru United i mieli poinformować o swoich zamiarach kolegów z szatni.

Jones w tym sezonie powrócił do treningów po prawie rocznej przerwie wywołanej operacją wymaganą przy leczeniu urazu. Zawodnik regularnie trenuje z pierwszym zespołem, lecz nie był w stanie odzyskać miejsca w pierwszym zespole i aktualnie odgrywa zaledwie rolę zmiennika.

Natomiast w przypadku Erica Bailly’ego od kilku okienek transferowych mówi się o jego chęci opuszczenia Old Trafford. Zimą zawodnikiem miał interesować się m.in. włoski AC Milan. Środkowy obrońca pomimo doświadczenia nie był w stanie wypracować sobie zaufania u któregokolwiek menedżera Manchesteru United w tym sezonie.

W zeszłym roku zawodnik nieoczekiwanie zgodził się przedłużyć swój kontrakt z klubem z Old Trafford. Zdaniem źródła „MEN” Bailly ma twierdzić, że popełnił błąd, akceptując nową umowę z aktualnymi pracodawcami. Uważa się, że była to kontynuacja strategii transferowej Eda Woodwarda, który chciał podpisywać nowe kontrakty z zawodnikami, aby zwiększyć ich wartość rynkową.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze