David Ornstein: Paul Pogba nie dołączy do Manchesteru City

The Athletic Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz portalu The Athletic David Ornstein poinformował, że Paul Pogba odrzucił ostatnią ofertę kontraktu od Manchesteru City, lecz w wyścigu o zakontraktowanie gracza pozostaje jeszcze kilka zainteresowanych zespołów. Pomocnik nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości.

Francuski pomocnik rozpoczął swoją seniorską karierę w Le Havre we Francji. Następnie zdecydował się dołączyć do Manchesteru United, a po dwóch latach reprezentowania barw Old Trafford zdecydował się jako wolny zawodnik przejść do Juventusu. Pogba po 4 latach gry w “Starej Damie” powrócił do “Czerwonych Diabłów” za 89 mln funtów, co stanowiło ówczesny rekord transferowy.

W piątek donoszono, że Manchester City miał rozważać sprowadzenie Paula Pogby po wygaśnięciu jego kontraktu z Manchesterem United. Kontrakt zawodnika wygasa z końcem sezonu, a możliwość zamiany “Czerwonych Diabłów” na lokalnych rywali odbiło się echem w mediach.

Na pewno jest to możliwość dla Pepa Guardioli w sprawie zastąpienia 37-letniego Fernandinho, który odejdzie z klubu z końcem sezonu. Jednym z kandydatów miał być Pogba, lecz zdaniem The Athletic Francuz nie dołączy do “Obywateli”, gdyż na chwilę obecną faworyzuje inny klub.

Pomimo przywiązania Pogby do Manchesteru United (sześć lat gry po wielkim powrocie, a łącznie osiem lat reprezentowania barw klubu z Old Trafford) jego przygoda w tych barwach dobiegnie końca wraz z wygaśnięciem umowy. Mistrz Świata z 2018 roku otrzymał korzystną ofertę od Manchesteru City, która została poważnie rozważona przez obóz zawodnika.

Jednakże przedstawiciele Paula Pogby mieli poinformować “Obywateli”, że reprezentant Francji zdecydował się na kontynuowanie kariery w innym klubie. Aktualnie zainteresowane jego usługami mają być jeszcze Juventus, Paris Saint-Germain oraz Real Madryt. Zawodnik nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze