Oświadczenie Brandona Williamsa ws. zdarzenia po meczu Norwich City

Instagram Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Brandon Williams postanowił wydać oświadczenie w sprawie zdarzenia, które miało miejsce po przegranym meczu Norwich City z West Hamem United. Zawodnik odniósł się do skandalicznego zachowania fanów “Kanarków”, fałszywych doniesień medialnych oraz podziękował klubowi i jego pracownikom za wsparcie.

Anglik przez cały bieżący sezon reprezentował barwy beniaminka angielskiej ekstraklasy Norwich City. Williams dla “Kanarków” rozegrał 29 spotkań, w których raz asystował przy bramce kolegi z zespołu oraz 9-krotnie upominany był żółtym kartonikiem. Ostatecznie zespół z Norwich nie dał rady i ponownie spadł do zaplecza Premier League.

8 maja podopieczni Deana Smitha przegrali na własnym obiekcie 0:4 z West Hamem United, który rywalizuje z Manchesterem United w walce o miejsce gwarantujące udział w Lidze Europy. Według portalu sofascore.com Williams w tym meczu był drugim najgorszym zawodnikiem w zespole spadkowicza tego sezonu Premier League, a jego ocena meczowa wyniosła 5.9.

Zawodnik po meczu za pomocą funkcji story wrzucił kilka zdjęć oraz filmików nawiązujących do sytuacji po meczu z londyńskim klubem. Na jednym z nich defensor za pomocą środkowego palca wyraził swój stosunek do niezadowolonych kibiców. Ostatecznie materiały zniknęły z profilu zawodnika, a ich miejsce zajęło krótkie oświadczenie.

– Wczoraj po opuszczeniu stadionu mój samochód został otoczony przez fanów, którzy wyśmiewali oraz obrażali mnie. Po tym zdarzeniu byłem śledzony oraz obserwowany przez niektórych kibiców, którzy zaprzestali swoich działań dopiero, jak zakomunikowałem im, że zauważyłem ich.

– Zagorzali fani nie mają racji w sprawie prześladowania zawodników, lub ich śledzenia tak jak w tym przypadku. Od momentu mojego przybycia do Norwich zawsze grałem dla tego klubu tak, jakbym był stałym członkiem tego zespołu. Niestety bardzo smutne jest to, że część fanów musi się tak zachowywać.

– Media podały niesprawdzone wieści, ponieważ nie ma żadnego klubowego dochodzenia w sprawie moich postów. Chciałbym podziękować fanom, którzy wspierali mnie w wiadomościach w tym ciężkim okresie. Chciałbym również podziękować Norwich City oraz sztabowi za ich troskę oraz wsparcie w ostatnich dwóch dniach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze