Patrice Evra: Manchester City ma tylko pieniądze, brakuje im liderów na boisku

Prime Video Koss Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Patrice Evra, jedna z legend Manchesteru United, wydał nieco zaskakujący i ostry werdykt na temat Manchesteru City, który odpadł ostatnio z Ligi Mistrzów. Pep Guardiola nie potrafi poprowadzić swojego zespołu do sukcesu w najważniejszych europejskich rozgrywkach.

Francuz dobrze zna smak zwycięstwa w Lidze Mistrzów, do tego pięć razy zdobył mistrzostwo Anglii. Jego zdaniem Manchesterowi City brakuje historii, a piłkarze przychodzą tam tylko dla pieniędzy.

Patrice Evra skrytykował również styl zarządzania Pepa Guardioli. Były lewy obrońca uważa, że Hiszpan chce być główną gwiazdą w szatni i z tego powodu w składzie brakuje liderów, którzy w trudnym momencie wezmą na siebie odpowiedzialność.

– Manchester City potrzebuje liderów, ale Pep Guardiola nie chce takich zawodników w swoim składzie. Jego gracze nie mają charakteru. To on jest liderem. Dlatego kiedy mają problemy na boisku, to nikt nie może im pomóc. Tak dobiera swój skład, nie chce graczy z charakterami – uważa Patrice Evra.

– Oni są straumatyzowani. Przypominają mi PSG, to są kluby oparte na wielkich pieniądzach. Real Madryt też taki jest, ale oni posiadają swoją historię. Manchester City ma tylko pieniądze i to jedyny powód, dla którego piłkarze chcą tam trafić.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze