Gerard Romero: Frenkie de Jong na 95% trafi do Man Utd

Gerard Romero DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Hiszpański dziennikarz, Gerard Romero, którego cechuje wysoka celność w doniesieniach dotyczących FC Barcelony, poinformował, że jeszcze w tym miesiącu Manchester United ma sfinalizować transfer Frenkiego de Jonga.

Postać Erika ten Haga i ogłoszenie go nowym menedżerem Manchesterem United od przyszłego sezonu natychmiastowo napędziły machinę plotek transferowych dotyczących klubu z Old Trafford. W wielu z nich przewijają się nazwiska obecnych piłkarzy Ajaksu lub byłych podopiecznych holenderskiego szkoleniowca.

Jednym z takich nazwisk jest Frenkie de Jong, który w pamiętnym sezonie, gdy Ajax otarł się o finał Ligi Mistrzów, zachwycił całą Europę i przeniósł się do FC Barcelony. Kariera środkowego pomocnika na Camp Nou nie potoczyła się jednak, jakby tego oczekiwał. Holender gra w kratkę, a kibice “Dumy Katalonii” spodziewali się po nim znacznie więcej.

Pomimo niedawnych plotek, że obecny szkoleniowiec Barcelony, Xavi, chciałby budować swój skład wokół 24-letniego piłkarza, saga transferowa łącząca go z przenosinami Manchesteru United nie zakończy się tak szybko.

Jeden z najbardziej wiarygodnych dziennikarzy w sprawach katalońskiego klubu, Gerard Romero, podzielił się sensacyjnymi doniesieniami. Według jego ustaleń Frenkie de Jong na 95% trafi do Manchesteru United. Do finalizacji transakcji ma dojść jeszcze w tym miesiącu.

Ma być to kwestia czysto ekonomiczna. FC Barcelona musi sprzedać piłkarza, który nie rozwinął w pełni swoich skrzydeł, a za którego otrzyma sporą kwotę pieniędzy. To pomogłoby rozwiązać wiceliderowi La Liga kłopoty finansowe.

Operacja miałaby zamknąć się w granicach 70-80 milionów euro. Dziennikarz przestrzega, że sytuacja może się jeszcze zmienić, ale jak na razie klub ma spore wątpliwości, czy talent Holendra w La Lidze jeszcze wybuchnie. Na Camp Nou istnieją obawy, że po kolejnym przeciętnym sezonie w jego wykonaniu, wartość piłkarza znacząco spadnie, co wiązałoby się stratą wielu środków.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze