Manchester United U-18 wygrywa FA Youth Cup

Jakub Brzyski

Manchester United U-18 pokonał na Old Trafford 3:1 Nottingham Forest i wygrał tegoroczną edycję FA Youth Cup. Dwie bramki dla „Czerwonych Diabłów” zdobył Alejandro Garnacho, który przed meczem otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika sezonu U-18 w Manchesterze United.

W pierwszych minutach meczu po wrzucie piłki w pole karne z autu bramkę mogli zdobyć młodzieżowcy Nottingham Forest. Napastnik gości najwyżej wyskoczył w polu karnym „Czerwonych Diabłów” i skierował piłkę w kierunku dalszego słupku bramki. Jednak ostatecznie futbolówka minęła słupek o milimetry i wyszła poza boisko.

Po 12 minutach podopieczni Neila Woda zdobyli bramkę otwierającą wynik spotkania. Po nieprzepisowym zagraniu defensora rywali piłkarze Manchesteru United otrzymali rzut wolny kilka metrów od linii końcowej pola karnego. Po miękkim dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową w bramce umieścił Bennett.

Kilkanaście sekund później goście stanęli przed szansą na wyrównanie. Napastnik „The Reds” wygrał pojedynek o spadającą piłkę w okolicach 5-metra. Zawodnik bez namysłu postanowił uderzyć futbolówkę z woleja, lecz nie trafił w nią czysto, co poskutkowało wybiciem jej na aut bramkowy.

Przez następne dwadzieścia minut obie ekipy starały się pokonać defensywę swoich rywali, lecz nikomu nie udało się stworzyć 100% okazji do zdobycia goli. Warte wyróżnienia było zagranie Garnacho z 37. minuty, kiedy to dryblingiem minął dwóch rywali i dograł futbolówkę w okolice 7-metra.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy meczu na bramkę Nottingham Forest uderzył Alejandro Garnacho. Rywale nieudolnie oddalili zagrożenie spod własnej bramki, co poskutkowało utratą piłki na 20-metrze. Pomocnik Manchesteru United odegrał do ustawionego na skraju pola karnego Garnacho. Argentyńczyk oddał finezyjny strzał w kierunku górnego rogu bramki. Zawodnik przesadził z siłą, a piłka ostatecznie przeleciała nad poprzeczką i wyszła na aut.

Kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem pierwszej części meczu gola wyrównującego zdobyli goście. Po rozegraniu akcji prawym skrzydłem piłkę ze skraju pola karnego uderzył jeden z zawodników gości. Bramkarz Manchesteru United początkowo złapał piłkę uderzoną po ziemi, jednak siła uderzenia poskutkowała jej wyślizgnięciem się i wpadnięciem do bramki.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy „Czerwone Diabły” przeprowadziły kolejną groźną akcję pod bramką rywali. Marc Jurado oddał silny strzał spoza pola karnego, czym zmusił bramkarza do interwencji. Piłka wróciła na plac gry, lecz McNeil nie był w stanie wygrać pojedynku z defensorami rywali.

W 63. minucie trener Manchesteru United U-18 przeprowadził podwójną zmianę w szeregach swojego zespołu. Boisko opuścili Hansen-Aaroen oraz McNeill. Ich miejsce na murawie zajęli Oyedele oraz Hugill.

Kapitan zespołu Bennett ponownie stanął przed szansą na zdobycie gola. Piłkarz Manchesteru United dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a wcześniej wspomniany Bennett wyskoczył najwyżej. Obrońca czystko uderzył piłkę, lecz trafił idealnie w rywala.

W 76. minucie Garnacho wraz z Hugillem postanowili przeszkodzić rywalom w rozgrywaniu piłki pod swoją bramką. Argentyńczyk przejął futbolówkę, lecz został sfaulowany przez rywala tuż pod polem karnym. Jednak arbiter główny meczu zdecydował się podyktować rzut karny, który bezbłędnie wykorzystał Garnacho. Manchester United 2 – Nottingham Forest 1.

W doliczonym czasie gry Manchester United zdobywa bramkę na 3:1. Alejandro Garnacho przebiegł z piłką pół boiska, a następnie minął pod polem karnym defensora rywali. Argentyńczyk postanowił nie podawać i uderzył bezpośrednio na bramkę, co poskutkowało golem.

Manchester United U-18 – Nottingham Forest U-18 3:1

Bennett 12′, Garnacho 76′ i 94′ – Powell 43′

Manchester United U18: Vitek – Jurado, Jackson, Bennett (C), Murray – Mainoo, Gore – Mather, Hansen-Aaroen (63′ Oyedele), Garnacho – McNeill (63′ Hugill)