The Athletic: dyrektor ds. strategii Manchesteru United opuści Old Trafford

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal The Athletic poinformował, że Manchester United kontynuuje przebudowę poprzez kolejne zmiany na najwyższym szczeblu zarządzania. Tym razem klub opuści Hemen Tseayo, czyli dyrektor ds. strategii Manchesteru United.

Dyrektor generalny, Richard Arnold miał poinformować personel klubu o odejściu Tseayo we wtorek za pomocą poczty elektronicznej. Dotychczasowy dyrektor ds. strategii pracował na Old Trafford od 2012 roku. Wcześniej biznesman pracował dla międzynarodowej organizacji bankowej UniCredit Group.

Hemen Tseayo w głównej mierze odpowiadał za dobre notowania na nowojorskiej giełdzie oraz przeprowadził kilka ważnych transakcji związanych z refinansowaniem klubu. Dodatkowo poprzez negocjacje z inwestorami odegrał on kluczową rolę w stworzeniu żeńskiej sekcji Manchesteru United w 2018 roku.

Dotychczasowy dyrektor ds. strategii był bliskim współpracownikiem Eda Woodwarda, z którym współpracował w kwestiach praw do transmisji telewizyjnych oraz w sprawach Stowarzyszenia Klubów Europejskich. Jednak ze względu na restrukturyzację na najwyższym szczeblu zarządzania Manchesteru United, nadszedł czas na zmiany nawet na stanowisku dyrektora ds. strategii klubu.

Uważa się, że odejście Tseayo odbyło się za porozumieniem stron, gdyż działacz chciałby zrobić kolejny krok w swojej karierze i mierzy w stanowisko, które zaoferuje mu większą władzę wykonawczą. Jednakże pozostanie on dostępny dla klubu i będzie doradzać mu do czasu zatrudnienia jego następcy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze