Zapowiedź finału FA Youth Cup. Manchester United – Nottingham Forest

thefa.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Młodzieżowe zespoły Manchesteru United oraz Nottingham Forest spotkają się ze sobą w środowy wieczór na Old Trafford. Zwycięzca tego pojedynku zostanie triumfatorem FA Youth Cup.

Biorąc pod uwagę fakt, że na Old Trafford zasiądzie ogromny tłum widzów, a kibice z całego świata będą mogli oglądać to starcie na żywo na kanale FA Player, zapowiada się interesująca rywalizacja.

„Czerwone Diabły” w finale mają przewagę własnego boiska, ponieważ zostali wylosowani jako pierwsi podczas losowania półfinałów oraz finału, które miało miejsce w lutym tego roku. Drużyna Nottingham Forest, której szkoleniowcem jest były trener rezerw i akademii Manchesteru United, Warren Joyce, po raz pierwszy wystąpi w finale tych rozgrywek.

Klub z Old Trafford to aktualnie najbardziej utytułowana ekipa w historii młodzieżowego Pucharu Anglii. W środę młodzi piłkarze „Czerwonych Diabłów” spróbują dodać do kolekcji jedenaste trofeum. ,

Będzie to dla nich pierwszy występ w finale od 2011 roku, gdy pokonali w dwumeczu Sheffield United. Wówczas w składzie Manchesteru United znajdowali się tacy piłkarze jak Jesse Lingard, Paul Pogba, Michael Keane i Ravel Morrison. Tamtego dnia drużynę Sheffield United prowadził Travis Binnion, który teraz odpowiada za zespół U-18 z Teatru Marzeń.

– Dotarcie do tego momentu w FA Youth Cup jest zwieńczeniem ciężkiej pracy wielu osób – powiedział Binnion.

– Te dzieciaki znajdują się w tym klubie od dziesięciu lat, więc jako grupa pracowników jesteśmy naprawdę dumni z ich starań i postępów, jakie poczynili w tym sezonie.

– Nottingham Forest jest w dobrej formie, stanowi spore zagrożenie, trudno im strzelić gola i grają solidnym poziomie. Przyjadą na ten stadion z planem, a naszym zadaniem jest upewnić się, że jesteśmy na to gotowi.

– Zagramy tak, jak potrafimy. A kiedy to robimy, to stanowimy trudny zespół do pokonania, szczególnie na Old Trafford. Wygraliśmy tu już cztery spotkania. Chłopcy czują się tu jak w domu, więc to ogromna przewaga. Rośliśmy na tym boisku z każdą rundą. Nie możemy doczekać się powrotu na boisko.

– To właśnie dlatego cieszymy się tymi chwilami i staramy się wystawiać zawodników na tych pozycjach, na których czują się najlepiej, aby byli gotowi na szansę w pierwszym zespole. FA Youth Cup to świetne przetarcie.

Młoda ekipa Nottingham Forest postara się jednak przekreślić nadzieje Manchesteru United. Ich wspaniałe zwycięstwo nad młodzieżową drużyną Chelsea w półfinale rozgrywek to spore ostrzeżenie dla „Czerwonych Diabłów”. Sporym atutem jest też postać Warrena Joyce’a, który jak mało kto wie, jak mogą zachowywać się młodzi gracze z Old Trafford.

– Dotarcie do finału FA Youth Cup po raz pierwszy w historii to dla Nottingham Forest ogromne osiągnięcie – szczególnie dla chłopców i wszystkich związanych z tą grupą – stwierdził Joyce. Pracowałem w Manchesterze United i też wiem, jak długo czekali na powrót do finału. Dla nich to także fantastyczne osiągnięcie.

– Każdy mecz w tych rozgrywkach był dla zawodników ogromnym procesem uczenia się na wiele różnych sposobów. O to właśnie chodzi. Chcesz, aby zawodnicy byli sprawdzani i stawiali czoła wyzwaniom, które pozwolą im się rozwinąć i mieć nadzieję na przebicie się do pierwszej drużyny.

– Największymi gwiazdami tego meczu są ci piłkarze, którzy pokonali tę drogę i niezmiernie ciężko pracowali, aby dostać się do finału i zmierzyć się z jednym z największych klubów świata na jego terenie przy tak ogromnej publiczności.

– To wspaniała okazja, aby udowodnić swój charakter jako piłkarz i drużyna. To możliwość, aby wyrazić siebie i pokazać, jak dobrzy potrafią być przy tylu kibicach.

– Staramy się stwarzać sytuacje i otoczenie, by rozwijać zawodników i sprawdzać ich. To kolejne ogromne wyzwanie, na które czekamy z niecierpliwością i chcemy dać z siebie wszystko w finale.

Mecz rozpocznie się dzisiaj o 20:30 czasu polskiego. Fani mogą oglądać go na żywo w The FA Player lub w ramach Paid Online Event (POE) na Facebooku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze