Erik ten Hag: nie przyjąłbym oferty Man Utd, gdybym nie stworzył sobie tam dobrych warunków do pracy

Twitter/Elko Born DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag w wywiadzie z Elko Bornem wypowiedział się na temat nadchodzącej pracy w Manchesterze United. Holenderski szkoleniowiec nie ma wątpliwości, że czeka go wiele wyzwań, ale wierzy, że uda mu się przywrócić klub z Old Trafford na zwycięską ścieżkę.

Holenderski szkoleniowiec wyjawił, że mocno naciskał na władze Manchesteru United, aby stworzyć sobie odpowiednie warunki do pracy. Inaczej nie przyjąłby oferty dwudziestokrotnego mistrza Anglii.

– Pomimo tego, że jest to piękny klub, nigdy nie przyjąłbym ich propozycji, gdybym nie stworzył sobie najpierw dobrych warunków do pracy. Zadbałem więc o każdy szczegół.

– To będzie wyzwanie, aby przywrócić Manchester United na ścieżkę zwyciężania. Warunki do osiągnięcia tego są odpowiednie – także te finansowe. Jeśli masz dobre przeczucie co do ludzi, którzy tam pracują, wtedy obraz jest właściwy i występują czynniki, które pozwalają na podjęcie tego kroku.

– Wiem, że Manchester United przeszedł przez bardzo precyzyjną procedurę. Przeprowadzili wywiad i analizę, zgromadzili dane i rozmawiali z ludźmi, którzy ze mną pracowali. Przeprowadzili wiele wywiadów. Z niczym się nie spieszyli i ja również nie.

– To będzie trudne, ale fantastyczne wyzwanie. W Manchesterze United jest coś do zbudowania i wygrania. To wielka marka w historii futbolu. Nie bez powodu Old Trafford nazywa się Teatrem Marzeń.

– To klub, który ma powodzenie w arenie międzynarodowej. Wszyscy znają ich historię. Przede wszystkim sir Aleksa Fergusona, ale tę wcześniejszą również. Dysponowali wspaniałą drużyną w latach 50., która nagle zniknęła z powodu katastrofy lotniczej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze