Xavi: dla mnie Frenkie de Jong jest fundamentalnym piłkarzem

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Menedżer FC Barcelony – Xavi na konferencji prasowej stwierdził, że Frenkie de Jong wciąż jest dla jego zespołu kluczowym piłkarzem. Hiszpan stwierdził jednak, że kluczowa w kontekście polityki transferowej klubu będzie sytuacja finansowa. 

Na początku tygodnia “Manchester Evening News” ujawnił, że Manchester United rozważa złożenie oferty za Frenkiego de Jonga. Klub w nadchodzącym oknie transferowym planuje kupić środkowego pomocnika, a Holender bardzo dobrze zna się z Erikiem ten Hagiem jeszcze z czasów wspólnej pracy w Ajaksie.

Do tych doniesień na konferencji prasowej odniósł się Xavi, który stwierdził, że pomocnik wciąż pełni bardzo ważną funkcję w jego zespole.

– Dla mnie Frenkie [de Jong] jest bardzo ważny. Jest fundamentalny. Jednak trzeba zwrócić uwagę na sytuację ekonomiczną. Nie mówię tego konkretnie o nim, ale ogólnie. Są piłkarze nietykalni, są piłkarze nie na sprzedaż i na sprzedaż. Mam bardzo jasny plan. Musimy tylko wiedzieć, w jakiej sytuacji finansowej jesteśmy, aby zdecydować – stwierdził szkoleniowiec.

Frenkie de Jong jest związany z Barceloną do czerwca 2026 roku, ale kataloński klub może być zmuszony sprzedać niektórych piłkarzy, aby podreperować budżet. Pomocnik w obecnym sezonie ligowym zagrał w 30 spotkaniach, strzelając przy tym trzy gole i notując trzy asysty.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze