„The Telegraph”: Erik ten Hag nie przejmie pierwszego zespołu Man Utd przed końcem sezonu

The Telegraph Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jason Burt z „The Telegraph” ujawnił najnowsze wieści związane z Manchesterem United. Dziennikarz opowiedział o poczynaniach klubu na rynku transferowym oraz sytuacji związanej z przejęciem pierwszego zespołu przez Erika ten Haga.

W ostatnich miesiącach media donosiły, że napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski był daleki od porozumienia z obecnym klubem w sprawie nowego kontraktu. W poprzednich latach mówiono o zainteresowaniu ze strony Realu Madryt, lecz w wyścigu o zakontraktowanie Polaka ma nagle prowadzić Barcelona.

Jednak hiszpański zespół od momentu startu pandemii zmaga się z problemami finansowymi, co może wpłynąć na potrzebę sprzedaży niektórych gwiazd. Według mediów jednym z tych graczy ma być Frenkie de Jong, który mógłby kosztować zainteresowane kluby, w tym Manchester United około 80 mln euro. Nowy szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” Erik ten Hag w przeszłości współpracował z pomocnikiem i chciałby sprowadzić go do Manchesteru.

Zdaniem dziennikarza „The Telegraph” Jasona Burta dołączenie Roberta Lewandowskiego do „Dumny Katalonii” może wpłynąć na decyzję w sprawie sprzedaży De Jonga pomimo jego chęci do pozostania w aktualnym zespole.

Natomiast jeśli chodzi o sytuację Paula Pogby w Manchesterze United, to na chwilę obecną nie złożono oferty nowego kontraktu. Zawodnik ma spotkać się z menedżerem Erikiem ten Hagiem, zanim podejmie decyzję.

Brytyjski dziennik potwierdził również ostatnie doniesienia włoskiego dziennikarza Gianluci Di Marzio. Reprezentanci Paula Pogby mieli spotkać się z przedstawicielami Juventusu w celu omówienia potencjalnego powrotu gracza do „Starej Damy”.

Dzisiaj (16 maja) do Manchesteru po zakończonym sezonie w Holandii miał przybyć Erik ten Hag, który wkrótce ma przejąć pierwszy zespół klubu z Old Trafford. Jednak zdaniem „The Telegraph” Holender oficjalnie nie rozpocznie swojej pracy z „Czerwonymi Diabłami” przed końcem trwającego sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze