Rio Ferdinand skomentował brak nominacji Cristiano Ronaldo do nagrody piłkarza sezonu. „Śmiechu warte”

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Premier League kilka dni temu ogłosił listę nominowanych do nagrody piłkarza sezonu. Nie znalazł się na niej Cristiano Ronaldo, co według Rio Ferdinanda jest niemałym zaskoczeniem. 

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy nazwiska piłkarzy, którzy powalczą o miano najlepszego zawodnika zbliżającego się do końca sezonu. Na liście znajdują się: Trent Alexander-Arnold, Jarrod Bowen, Joao Cancelo, Kevin De Bruyne, Mohamed Salah, Son Heung-min, James Ward-Prowse and Bukayo Saka. Głosowanie odbyło się za pośrednictwem oficjalnej stronie Premier League i dobiegło końca w poniedziałek.

Zaskoczeniem dla wielu kibiców był brak na liście nominowanych Cristiano Ronaldo. Z taki wyborem nie zgadza się między innymi Rio Ferdinand.

– Saka jest nominowany do nagrody gracza roku? Nie znalazłbym dla niego miejsca na takiej liście. Na pewno nie miałbym go wyżej niż Ronaldo. Cristiano powinien wyprzedzić trzy czwarte z tych piłkarzy – powiedział w podkaście Vibe With FIVE.

– Prawdopodobnie by nie wygrał, ale chodzi o nominacje. Jej brak jest śmiechu wart. Trzeba to potraktować jako brak szacunku, ale takie rzeczy go napędzają. Będzie myślał: „Jak śmiesz?”. Jeśli jest to oparte na statystykach, to może stwierdzić: „Strzeliłem więcej goli niż większość z tej listy, poza Salahem, więc o czym my mówimy?” – dodał.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze