Charlie Savage podpisał nową umowę z Manchesterem United

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pomocą oficjalnej strony internetowej poinformował, że Charlie Savage związał się z klubem nową długoterminową umową. Kontrakt zawodnika wygaśnie w czerwcu 2025 roku, lecz klub z Old Trafford posiada opcję jego przedłużenie o kolejne 12 miesięcy.

19-letni pomocnik dołączył do akademii „Czerwonych Diabłów”, kiedy miał 9 lat. Natomiast swój debiut w seniorskim zespole zaliczył w grudniu 2021 roku, pojawił się wtedy na boisku w meczu Ligi Mistrzów ze szwajcarskim zespołem Young Boys.

Urodzony w Leicester defensor podpisał swoją pierwszą profesjonalną umowę z Manchesterem United w kwietniu 2021 roku. W tamtym sezonie zawodnik zaliczył 23 występy w wyjściowej jedenastce drużyny U-18. Dodatkowo Savage reprezentował barwy zespołów U-17, U-18 i U-19 Walii na arenie międzynarodowej.

Młody uzdolniony pomocnik zdecydował się podpisać nową umowę z bieżącym klubem. Nowy kontrakt zawodnika obowiązywać będzie do czerwca 2025 roku, a do tego dołączono opcję przedłużenia umowy o 12 miesięcy.

Savage w jeszcze trwającym sezonie wielokrotnie doświadczał okazji do zaprezentowania swoich umiejętności na murawie. Zawodnik zagrał w 19 spotkaniach zespołu U-23 i zdobył gola w końcówce spotkania z Evertonem w marcu.

Jeśli chodzi o U-21, to Savage był jednym z czterech zawodników, którzy wystąpili we wszystkich spotkaniach w fazie grupowej EFL Trophy. W grupie „Czerwone Diabły” zmierzyły się z Lincoln City, Bradford City oraz Sunderlandem. Pomocnik był też częścią zespołu, który w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów dotarł do ćwierćfinału.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze