„The Times”: Ralf Rangnick nie spodziewał się rezygnacji Michaela Carricka

The Times Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jonathan Northcroft z „The Times” postanowił ujawnić część aktualnych problemów w kadrze Manchesteru United. Dodatkowo dziennikarz poinformował, że jedna z ostatnich plotek związana z formą Harry’ego Maguire’a nie była prawdziwa.

Dziennikarz Jonathan Northcroft z „The Times” poinformował, że jedna z historii opisujących obecną sytuację w szatni Manchesteru United była nieprawdziwa. Chodzi o Harry’ego Maguire’a, który miał dostawać „fory”. Zawodnik miał pojawiać się regularnie wyjściowym zespole pomimo kiepskiej formy w ostatnim czasie.

Prawdziwość tej historii mieli zakwestionować członkowie sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu, którzy byli zdziwieni plotkami w mediach oraz obawiali się możliwych skutków takich informacji. Ci sami pracownicy klubu uważają, że coś takiego mógł ujawnić tylko konkretny zawodnik. Tożsamość nieznanego gracza ma być oczywista dla sztabu szkoleniowego oraz szatni Manchesteru United.

Dodatkowo mają oni twierdzić, że o wiele lepiej byłoby, gdyby dany zawodnik skupił się na poprawie swojej formy, niż sianiu zamętu w mediach.

Jednak jak się okazuje, nie były to jedyne problemy w wewnętrznym kręgu „Czerwonych Diabłów”. „The Times” donosi również, że jeden z zawodników miał prosić tymczasowego szkoleniowca Ralfa Rangnicka o przeprowadzanie bardziej „przyjemnych” sesji treningowych. Ten sam gracz miał być przeciwny ćwiczeniom na siłowni skupionym na budowie masy mięśniowej (m.in. wyciskanie ciężarów).

Natomiast inny piłkarz miał prosić Rangnicka o wybieranie składu praktycznie tydzień przed jego pierwszym gwizdkiem, gdyż chciał on odpowiednio przygotować się taktycznie do spotkania.

Z przyjściem Rangnicka klub opuścili Kieran McKenna oraz Michael Carrick, którzy byli członkami poprzedniego sztabu szkoleniowego. Niemiecki menedżer szczególnie nie spodziewał się decyzji Carricka, co pokrzyżowało mu pierwotne plany w sprawie budowy własnego sztabu.

Odejście dwóch doświadczonych trenerów spowodowało, że Rangnick zmuszony był do szukania dostępnych alternatyw. Jednak tutaj również pojawiły się pewne komplikacje w postaci Brexitu, które uniemożliwiły mu ściągnięcie odpowiednio jakościowych następców.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze