„Daily Mail”: piłkarze Man Utd nie otrzymywali przedmeczowych wskazówek od Ralfa Rangnicka

Daily Mail Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Daily Mail” donosi, że Ralf Rangnick podczas wprowadzania swojej taktyki miał niewystarczająco informować swoich zawodników o wymaganiach oraz zmianach taktycznych. Dodatkowo ujawniono również tożsamości zawodników, którzy starli się na początku miesiąca na jednym z treningów.

Manchester United zakończył już kampanię 2021/22 i rezultat w postaci awansu do Ligi Europy może zawdzięczać tylko losowi. Ralf Rangnick przestał już pełnić funkcję tymczasowego szkoleniowca pierwszego zespołu. Nowym długoterminowym menedżerem klubu z Old Trafford został Erik ten Hag.

Według „Daily Mail” niektórzy gracze pierwszego zespołu mieli stwierdzić, że najbardziej podbudowującym momentem drugiej części minionego już sezonu była przemowa Michaela Carricka. Anglik miał przemówić do piłkarzy po tym, jak zdecydował się opuścić klub. Były pomocnik Manchesteru United przejął pierwszą drużynę na trzy spotkania, zanim władze klubu zatrudniły następcę Ole Gunnara Solskjaera.

Dyrektor sportowy John Murtough miał skontaktować się z Ralfem Rangnickiem dwa tygodnie przed zwolnieniem ze stanowiska Solskjaera. W ojczyźnie Rangnicka wszyscy mieli być zaskoczeni wyborem angielskiego zespołu.

W trakcie kadencji Niemca piłkarze mieli skarżyć się na brak odpowiedniego przygotowania do meczów oraz wskazówek w sprawie wymagań. Zmiany w tej kwestii miały nastąpić po tym, jak delegacja szatni w postaci Cristiano Ronaldo, Raphaela Varane’a, Paula Pogby oraz Bruno Fernandesa poprosiła tymczasowego menedżera o zmianę taktyki.

Członkowie szatni Manchesteru United mieli być również zaskoczeni, że Ralf Rangnick wolał stawiać w środku pola na Fred kosztem Paula Pogby.

Na początku miesiąca „The Sun” donosiło o sprzeczce na jednym z treningów pomiędzy dwoma zawodnikami Manchesteru United. Następnie „MEN” potwierdziło tę informację, dodając, że kłótnia miała wywiązać się pomiędzy doświadczonym graczem a jednym z jego młodszych kolegów. Zdaniem „Daily Mail” graczami, o których mowa byli Hannibal oraz Alex Telles.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze