Getty Images

ESPN: Erik ten Hag ma wątpliwości wobec Harry’ego Maguire’a i Davida de Gei

ESPN Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

To, w jaki sposób Erik ten Hag skonstruuje skład na przyszły sezon, wciąż pozostaje zagadką. Media starają się jednak dotrzeć do źródeł, które uchylą im rąbka tajemnicy na temat planów holenderskiego szkoleniowca. ESPN podzieliło się kilka ciekawymi informacjami w związku z przyszłością Harry’ego Maguire’a oraz Davida de Gei.

W artykule Roba Dawsona z ESPN możemy najpierw przeczytać, że podczas rozmów z władzami Manchesteru United Erik ten Hag od razu dał do zrozumienia, że walka o mistrzostwo Anglii z dnia na dzień jest nierealna. John Murtough, Darren Fletcher oraz Richard Arnold zgodzili się z nowym szkoleniowcem klubu z Old Trafford, ale jednocześnie jasno wyrazili, iż oczekują jak najszybszego powrotu do Ligi Mistrzów.

Pojawił się również temat transferów z klubu. Niektórzy gracze, w tym Anthony Martial, Eric Bailly oraz Dean Henderson, już zdecydowali, że chcą zmienić barwy klubowe.

Dziennikarz amerykańskiej stacji telewizyjnej wyjaśnił też, skąd wziął się pomysł zatrudnienia Steve’a McClarena jako członka sztabu szkoleniowego Erika ten Haga. Holender wierzy, że były asystent sir Aleksa Fergusona pomoże mu w zbudowaniu jedności i poprawie atmosfery w szatni.

Interesującym zagadnieniem przed rozpoczęciem nowego sezonu jest opaska kapitańska. Skład Manchesteru United jest podobno podzielony w kwestii tego, czy powinien nosić ją Harry Maguire’a.

Niektóre źródła uważają nawet, że Maguire nie będzie pewniakiem do gry wyjściowej jedenastce pod wodzą Ten Haga z powodu braku szybkości, która jest konieczna przy wysokiej linii obronnej, a taką właśnie preferuje były trener Ajaksu.

Pod znakiem zapytania ma znajdować się także pozycja Davida de Gei. Erik ten Hag ma wątpliwości wobec jego gry nogami, chociaż jest w stanie to zaakceptować w pierwszym sezonie, mając na uwadze, że zakontraktowanie napastnika oraz pomocnika jest ważniejsze.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze