manutd.com

Lee Grant ogłosił przejście na emeryturę

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pomocą oficjalnych kanałów poinformował o uszczupleniu seniorskiej kadry. Doświadczony bramkarz Lee Grant zdecydował się zakończyć swoją piłkarską karierę. Anglik przez 4 sezony był zawodnikiem “Czerwonych Diabłów”.

39-latek dołączył do Manchesteru United w 2018 roku, a wcześniej reprezentował barwy Derby County, Burnley, Oldham Athletic, Sheffield Wednesday oraz Stoke City. Łącznie Grant zaliczył ponad 500 występów w trakcie swojej kariery.

Podczas przygody na Old Trafford Anglik dwukrotnie dostąpił zaszczytu reprezentowania barw klubowych w meczu o stawkę. Swój debiut zaliczył w sezonie 2018/19 w trzeciej rundzie Pucharu Ligi w meczu ze swoim dawnym zespołem Derby County. W kolejnym sezonie został najstarszym debiutantem w historii europejskich rozgrywek. Bramkarz zadebiutował w Lidze Europy w ramach pojedynku z Astaną, a miał wtedy 36 lat i 305 dni.

Tak doświadczony oraz wartościowy zawodnik przez cztery sezony był członkiem szatni “Czerwonych Diabłów”. Jednak ostatecznie Grant zdecydował się zawiesić buty na kołku w celu rozpoczęcia kolejnego etapu w swoim życiu. Anglik nie ukrywał, że chciałby zostać profesjonalnym trenerem piłki nożnej.

– Po 511 występach zdecydowałem się, że nadszedł odpowiedni moment, aby zrobić kolejny krok w mojej karierze. Było wiele zabawnych momentów oraz wiele niezwykłych wyzwań, lecz jestem wdzięczny za każde z nich.

– Spełniłem dziecięce marzenia o grze w Manchesterze United. Wydawało mi się, że jest to poza moim zasięgiem, lecz ostatecznie się udało. Coś takiego napawa mnie dumą oraz emocjami.

– Chociaż nie zagrałam w zbyt wielu spotkaniach w ciągu ostatnich czterech lat, to każdego dnia starałem się dawać coś drużynie na boisku treningowym lub w szatni. Nigdy nie mógłbym odrzucić opcji dołączenia do największego klubu piłkarskiego na świecie. Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, czego się tutaj nauczyłem oraz za poznanych tutaj przyjaciół.

– Możliwości rzucania innym wyzwań, wyznaczania standardów i ostatecznie uczenie się od wyjątkowych graczy oraz pracowników były niezwykle cenne.

– Miałem wystarczająco wiele szczęścia, ponieważ mogłem grać dla takich niezwykłych zespołów jak Derby County, Oldham Athletic, Sheffield Wednesday, Burnley, Stoke City i wisienka na torcie – Manchester United. Jestem wdzięczny każdej osobie oraz wszystkim tym klubom za to, co zyskałem dzięki nim, każdy z nich wpłynął na to, kim aktualnie jestem. Moja relacja z fanami była wyjątkowa i na pewno będą to jedne z najlepszych moich wspomnień.

– Jest tak wiele osób w świecie piłki, którym chciałbym podziękować. Przez ostatnie 23 lata otrzymywałem wiele wsparcia oraz pomocy od wielu osób. Chciałbym podziękować mojej rodzinie, a szczególnie mojej żonie Helen, która podróżowała ze mną po całym kraju, co pozwoliło mi spełnić moje marzenia. Piłka wiele mi dała, lecz to samo można powiedzieć o partnerach oraz dzieciach. Bez nich nigdy nie udałoby mi się osiągnąć tego.

– Nadszedł czas na kolejny etap mojej kariery. Jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć nową przygodę, która niesie ze sobą ciężką pracę

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze