Lee Grant dołączył do sztabu szkoleniowego Ipswich Town

Ipswich Town Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ipswich Town poinformowało o zakontraktowaniu jednego z byłych graczy Manchesteru United. Lee Grant zdecydował się dołączyć do sztabu szkoleniowego angielskiego zespołu, który na co dzień prowadzony jest przez Kierana McKennę.

Wczoraj (27 maja) “Czerwone Diabły” poinformowały o tym, że Lee Grant postanowił zawiesić buty na kołku w celu przejścia na piłkarską emeryturę. Jednak 39-latek w pożegnalnym wywiadzie dla mediów klubu z Old Trafford zapewnił, że nie kończy swojej przygody z tą dyscypliną, gdyż zainteresowany jest pracą w roli trenera.

Były już bramkarz Manchesteru United zdecydował się dołączyć do sztabu szkoleniowego jednego z zespołów EFL League One. Grant wzmocni sztab pierwszego zespołu Ipswich Town, któremu przewodzi inny były pracownik “Czerwonych Diabłów” Kieran McKenna. Oprócz McKenny w sztabie szkoleniowy Ipswich Town pracuje Martyn Pert, który również ma doświadczenie zdobyte w pracy na Old Trafford.

McKenna pod koniec 2021 roku zdecydował się odejść ze sztabu szkoleniowego Manchesteru United, gdzie pełnił funkcję asystenta pierwszego zespołu. W tym samym okresie klub opuścił Michael Carrick, a seniorską kadrę przejął tymczasowy menedżer Ralf Rangnick.

Lee Grant: – Jest to niesamowita okazja dla mnie i naprawdę nie mogę się już tego doczekać.

– Znam Kierana i Martyna, ponieważ współpracowaliśmy w Manchesterze United. Uwielbiałem naszą pracę. Teraz jestem podekscytowany możliwością ponownej współpracy z nimi, lecz w nieco innej roli.

– Czuję się szczęśliwy, gdyż podjąłem odpowiednią decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej oraz rozpoczęcia nowej przygody w Ipswich Town. Od kilku lat przygotowywałem się do tego momentu – zdobywałem licencje, rozszerzałem siatkę moich kontaktów oraz studiowałem na kierunku biznesowym. Robiłem to wszystko z celem wykorzystania tego w pewnym momencie mojej kariery.

– Nie dało się wybrać chyba bardziej ekscytującego klubu niż Ipswich. Mają nowego właściciela, nowy kierunek rozwoju, posiadają zdeterminowanego menedżera oraz zespół, który jest głodny gry oraz rozwoju. Tak, jak wspomniałem, jestem podekscytowany nową pracą i będę gotowy na powrót zespołu przed startem nowego sezonu.

Kieran McKenna: – Cieszymy się, że możemy powitać Lee na naszym pokładzie.

– Współpracowaliśmy w przeszłości i w końcu był gotowy, aby zrobić kolejny krok w swojej karierze.

– Jest fantastycznym profesjonalistą oraz ma ogromną wiedzę w sprawach boiskowych. Zawsze był szanowanym członkiem każdej szatni, w której był. Zawsze niósł ze sobą tony jakości i jest nie lada wzmocnieniem dla tego klubu.

– Lee wiele wniesie do naszego zespołu oraz idealnie wpasuje się w sztab szkoleniowy. Będzie pracować z piłkarzami nad aspektami indywidualnymi, co ostatecznie przyniesie korzyści dla całego zespołu. Będzie również współpracować z naszymi napastnikami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze