manutd.com

Manchester United zadłużony na prawie 500 milionów funtów

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Mimo że wpływy do budżetu w porównaniu z ubiegłym rokiem znacznie wzrosły, to zadłużenie Manchesteru United stale rośnie. Z ostatniego raportu finansowego wynika, że klub ma do spłacenia blisko 500 milionów funtów. 

Przychody Manchesteru United w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosły o 30 procent. “Czerwone Diabły” w ostatnim kwartale zanotowały wpływy w wysokości 158,2 miliona funtów (w pierwszym kwartale 2021 było to 118,3 miliona funtów). Oznacza to, że wszystko wraca do normy po okresie pandemii. Powrót kibiców na trybuny sprawił, że same wpływy meczowe osiągnęły poziom 34,1 miliona funtów.

Niestety mimo to dług Manchesteru United zwiększył się do 495,7 miliona funtów, co oznacza, wzrost o niespełna 12% w stosunku do minionego roku. To nie zmienia faktu, że dywidendy ponownie zostaną wypłacone akcjonariuszom w tym rodzinie Glazerów już 24 czerwca.

– To był bardzo rozczarowujący sezon dla naszej pierwszej drużyny. Prace nad rozwiązaniem tego problemu są w toku i prowadzą je John Murtough i Erik ten Hag, nasz nowy menadżer – stwierdził Richard Arnold, prezes Manchesteru United.

– Odporność i wysokie standardy to podstawowe wartości Manchesteru United. Jesteśmy zdeterminowani, aby osiągnąć lepsze wyniki w najbliższym sezonie i w kolejnych. Wiara w młodość to kolejna kluczowa zasada tego klubu, a ciągły sukces naszej akademii pozwala nam spokojnie patrzeć w przyszłość – dodał

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze