“Evening Standard”: Ralf Rangnick przed swoim odejściem rozmawiał z Erikiem ten Hagiem

standard.co.uk Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Tabloid “Evening Standard” postanowił ujawnić szczegóły związane z ogłoszonym odejściem Ralfa Rangnicka z Manchesteru United. Niemiecki menedżer przed podjęciem decyzji miał odbyć długą rozmowę z Erikiem ten Hagiem.

Wiadomo już, że w następnym sezonie pierwszy zespół Manchesteru United poprowadzi Erik ten Hag. Pierwotne plany zakładały, że tymczasowy menedżer Ralf Rangnick po półrocznej przygodzie na stanowisku szkoleniowca miałby przez dwa lata pracować jako konsultant klubu.

W międzyczasie Rangnick otrzymał ofertę od Austriackiego Związku Piłki Nożnej. Niemiecki szkoleniowiec zaakceptował ją i z końcem sezonu został nowym selekcjonerem reprezentacji Austrii. Jednak Rangnick zapowiadał, że da radę połączyć pracę w reprezentacji oraz rolę konsultanta na Old Trafford.

29 maja Manchester United niespodziewanie poinformował, że Rangnick nie będzie konsultantem angielskiego zespołu. Klub wraz z menedżerem mieli rozwiązać dotychczasową umowę za porozumieniem stron.

Zdaniem Jamesa Robsona z “Evening Standard” w Manchesterze United ma panować przekonanie, że kolejne zmiany w zespole ds. rekrutacji mogą być przeprowadzane bez udziału Ralfa Rangnicka. Dodatkowo Rangnick miał odbyć długą rozmowę z Erikiem ten Hagiem, zanim podjął ostateczną decyzję.

Przypomnijmy, że holenderski szkoleniowiec na swojej pierwszej konferencji prasowej w roli menedżera Manchesteru United został zapytany o przyszłość Rangnicka. Ten Hag krótko odpowiedział na to pytanie, twierdząc, że wszystko zależy od klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze