Gareth Southgate: Harry Maguire wciąż jest najlepszym środkowym obrońcą Manchesteru United

MEN Koss Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji Anglii, stwierdził, że Harry Maguire wciąż jest najlepszym środkowym obrońcą Manchesteru United. Nawet pomimo faktu, że do dyspozycji Erika ten Haga będzie dostępny Raphael Varane, czterokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów.

Harry Maguire nie umiał odnaleźć swojej formy w trakcie zakończonego już sezonu. Jest to jeden z powodów, dla których klub oraz Erik ten Hag będą szukać wzmocnień na jego pozycji w trakcie letniego okienka transferowego. Faworytami są Jurrien Timber oraz Pau Torres.

Zazwyczaj, kiedy tylko był dostępny, Maguire wychodził na każde spotkanie w pierwszym składzie. Ralf Rangnick jednak pod koniec swojej pracy w roli tymczasowego szkoleniowca potrafił posadzić kapitana „Czerwonych Diabłów” na ławce rezerwowych.

Mimo problemów, Maguire regularnie występował również w reprezentacji Anglii. I wygląda na to, że to się nie zmieni, biorąc pod uwagę ostatnią wypowiedź Garetha Southgate’a na temat byłego defensora Leicester City.

– Oczywiście nadchodzą wielkie zmiany w Manchesterze United, które dotkną wszystkich. Dla mnie jednak Maguire pozostaje ich najlepszym środkowym obrońcą. Jestem pewien, że ich menedżer obejrzy poprzednie spotkania i sam to oceni. Dla nas, obserwujących to przez cały sezon, nic się nie zmieniło – komentował selekcjoner Anglików.

– Wielu tak nie uważa, ale wciąż jest pośród dwóch albo trzech naszych najlepszych graczy. Fakty są takie, że Harry i John [Stones] byli naszym najlepszym duetem.

Southgate został także zapytany o sytuację z marca, kiedy kibice w trakcie spotkania reprezentacji wygwizdali Maguire’a. – Nie rozumiem tego zachowania w stosunku do piłkarza, który w tamtym meczu nawet nie kopnął jeszcze piłki i był jednym z naszych najlepszych graczy w ciągu ostatnich kilku lat. Trudno nie doceniać jego zasług dla nas, a mimo to pojawiły się gwizdy, kiedy czytano jego nazwisko.

– Nie rozumiem tego. Rozmawiałem o tym z Harrym świeżo po spotkaniu, ale on sam sobie z tym poradził.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze