Piłkarze Man Utd wybrali Davida de Geę zawodnikiem sezonu

manutd.com Jakub Brzyski

Manchester United poinformował, że szatnia klubu z Old Trafford postanowiła wybrać najlepszego zawodnika sezonu 2021/22. Nagroda dla najlepszego gracza kampanii zdaniem piłkarzy powędrowała do Davida de Gea, który wielokrotnie swoimi paradami ratował zespół przed stratą bramki.

Na pewno była to rozczarowująca oraz trudna kampania dla pierwszego zespołu, lecz jednym z jego filarów ponownie okazał się David de Gea. 31-latek w sezonie 2021/22 nie opuścił ani jednej minuty w meczu rozgrywanym w ramach Premier League.

Łącznie w tym sezonie De Gea zdobył siedem nagród dla najlepszego zawodnika meczu. Innym piłkarzem, który był wyróżniany w tylu spotkaniach, był tylko Cristiano Ronaldo. Dodatkowo hiszpański bramkarz wybierany był zawodnikiem miesiąca w listopadzie, grudniu oraz styczniu.

Jeśli chodzi o spotkania najbardziej zapadające w pamięć w wykonaniu Hiszpana, to warto wyróżnić domowe starcie z Villarrealem w Lidze Mistrzów oraz wyjazdowy mecz z West Hamem United w Premier League.

„Czerwone Diabły” wygrały z „The Hammers” 2:1, a jednym z bohaterów spotkania był właśnie De Gea. Rywale w doliczonym czasie gry otrzymali rzut karny. Stały fragment gry postanowił wykonać Mark Noble, lecz nie był on w stanie zaskoczyć bramkarza Manchesteru United. Czujny De Gea wyczuł uderzenie Anglika i uratował komplet punktów podopiecznym Solskjaera.

Natomiast w wygranym 2:1 meczu z Villarrealem De Gea pokazał się z jak najlepszej strony i w pierwszej połowie pomimo ofensywy rywali puścił tylko jedną bramkę. Tylko dzięki, umiejętnościom hiszpańskiego bramkarza udało się utrzymać rezultat 1:1 do przerwy.

W sezonie 2017/18 Hiszpan był pierwszym zawodnikiem w historii klubu, który trzykrotnie otrzymywał to wyróżnienie. Dzięki nagrodzie z tego roku udało mu się podwyższyć swoje osiągnięcie do czterech.