Raport z Hiszpanii: Man Utd i Barcelona bliskie porozumienia ws. Frenkiego de Jonga

Sport DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Katalońska gazeta “Sport” donosi o przełomie w negocjacjach pomiędzy Manchesterem United a FC Barceloną w sprawie Frenkiego de Jonga.

Frenkie de Jong znajduje się na szczycie listy życzeń Erika ten Haga. Holenderski szkoleniowiec chce umieścić go w centrum swojego nowego projektu na Old Trafford. Manchester United stara się więc przekonać zawodnika do takiego ruchu, ale wydaje się, że łatwiejsze będą negocjacje z Barceloną.

Kataloński “Sport” informuje, że oba kluby są już bardzo blisko porozumienia w sprawie finalnej kwoty, jaką miałby zapłacić Manchester United. Transfer powinien zamknąć się w okolicach 80 milionów euro.

“Czerwone Diabły” zamierzają dołożyć wszelkich starań, aby sprowadzić De Jonga w szeregi swojego zespołu. Klub z Old Trafford nie ma wątpliwości, że w nadchodzących dniach osiągnie pełne porozumienie z “Blaugraną”.

De Jonga do przenosin do Teatru Marzeń mają przekonać m.in. większe zarobki niż w FC Barcelonie. Choć gra w Lidze Mistrzów wciąż ma dla niego ogromne znaczenie, to środkowy pomocnik podobno zaczyna wątpić w swoją przyszłość na Camp Nou i zaczyna uświadamiać sobie, że “Duma Katalonii” go nie chce.

Manchester United ustalił ostateczny termin, do którego chciałby sfinalizować całą transakcję. Dwudziestokrotny mistrz Anglii liczy, że transfer Frenkiego de Jonga zostanie skompletowany do połowy czerwca.

Na wypadek fiaska “Czerwone Diabły” mają kilka alternatyw takich jak chociażby Sergej Milinković-Savić. Jak na razie Manchester United jest jednak przekonany, że uda mu się sprowadzić gracza Barcelony.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze