Matthijs de Ligt: interesuje mnie przede wszystkim projekt sportowy klubu

NOS Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Matthijs de Ligt w krótkim wywiadzie opowiedział o swojej przyszłości w Juventusie. Środkowy obrońca nie ukrywał, że jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie. Projekt sportowy ma być kluczowym czynnikiem, który przekona De Ligta do konkretnego zespołu.

Nowym długoterminowym szkoleniowcem Manchesteru United został Erik ten Hag, który znany jest z promowania utalentowanej młodzieży. Wraz z przyjściem Holendra do klubu z Old Trafford świat piłki nożnej obiegły plotki łączące byłych podopiecznych Ten Haga z przenosinami do Teatru Marzeń.

Głównie plotki skupiają się na Frenkiem de Jongu, który reprezentuje barwy hiszpańskiej Barcelony. Jednak niektóre doniesienia sugerują zainteresowanie Manchesteru United defensorem Juventusu Matthijsem de Ligtem.

Włoski zespół stracił w ostatnich latach tytuł hegemona we włoskiej Serie A. De Ligt postanowił udzielić krótkiego wywiadu telewizji NOS, w którym opowiedział o planach na przyszłość.

– Skupiam się na projekcie sportowym klubu. Kończenie sezonu na czwartej pozycji w tabeli drugi rok z rzędu nie jest wystarczająco dobre i Juve o tym również wie. Musimy podjąć odpowiednie środki, aby to zmienić. Jestem zawodnikiem Juve i skupiam na tym.

– Trwają aktualnie negocjacje pomiędzy mną a Juventusem. Na chwilę obecną jestem skupiony na tym, jak wypadam na boisku. Kiedy nadejdzie odpowiedni moment, to zdecyduję w sprawie przedłużenia umowy lub zmiany klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze