Piłkarki Man Utd wybrały Alessię Russo najlepszą zawodniczką sezonu

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Piłkarki Manchesteru United postanowiły wybrać najlepszą zawodniczkę w sezonie 2021/22. “Czerwone Diablice” zdecydowały się wyróżnić za postawę w zakończonym sezonie Alessię Russo.

23-latka w minionej kampanii zaliczyła najlepszy sezon w swojej profesjonalnej karierze. Zawodniczka zdobyła 11 bramek w 30 występach dla “Czerwonych Diablic”.

Napastniczka Manchesteru United oraz piłkarka damskiej sekcji reprezentacji Anglii zajęła 5. miejsce w tabeli najskuteczniejszych zawodniczek minionego sezonu, a w rozgrywkach Women’s Super League aż 9-krotnie umieszczała piłkę w siatce drużyny przeciwnej. Dodatkowo Russo asystowała przy 4 bramkach swoich koleżanek z zespołu.

Dwie pozostałe bramki Russo zdobyła w rozgrywkach Continental League Cup. Jedno z tych trafień przeważyło o losach starcia z Arsenalem i przyniosło podopiecznym Skinnera zwycięstwo w grudniowym starciu.

Zawodniczka powróciła po poważnej kontuzji, której nabawiła się w sezonie 2020/21, a już w marcu tego roku została wybrana najlepszą piłkarką WSL. Najlepszym meczem w wykonaniu Russo było wygrane 3:1 starcie z Evertonem przed 20 tys. publiką Old Trafford. “Czerwone Diablice” przegrywały 0:1, a Russo zdobyła dwie bramki i przywróciła nadzieję fanom.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze