Kibice Man Utd wybrali Elle Toone najlepszą zawodniczką sezonu

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fani Manchesteru United w klubowym głosowaniu postanowili wybrać najlepszą piłkarkę “Czerwonych Diablic” w zakończonym już sezonie. Tym razem wspomniane wyróżnienie powędrowało do Elli Toone.

22-latka postrzegana jest jako jeden z największych talentów w Women’s Super League. Napastniczka w sezonie 2021/22 zdobyła 9 bramek w 29 rozegranych spotkaniach oraz 8-krotnie asystowała przy trafieniach koleżanek z drużyny. Toone zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji asyst angielskiej ekstraklasy, a w samej WSL zawodniczka zdobyła 7 bramek.

W grudniu reprezentantka kadry narodowej Anglii została wybrana najlepszą zawodniczką miesiąca WSL. Manchester United wygrał w swoich obydwu spotkaniach, a w jednym z nich Toone zdobyła dwie bramki (wygrane starcie 5:0 z Aston Villą).

Toone została również nagrodzona tytułem zawodniczki miesiąca w październiku tuż po starcie sezonu. 22-latka utrzymała swoją bardzo dobrą formę przez całą kampanię. Jednak ostatecznie podopiecznym Skinnera nie udało się awansować do Ligi Mistrzyń.

W ramach uznania Toone dodatkowo została nominowana do nagrody najlepszej młodej zawodniczki roku oraz otrzymała powołanie do tymczasowego składu reprezentacji Anglii przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze