Louis van Gaal: rozmawiałem z władzami Man Utd ws. Erika ten Haga

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Louis van Gaal na ostatniej konferencji prasowej postanowił odpowiedzieć na pytanie związane z zatrudnieniem Erika ten Haga na Old Trafford. Selekcjoner reprezentacji Holandii ujawnił, że rozmawiał z pracownikami klubu w tej sprawie.

Van Gaal był szkoleniowcem Manchesteru United przez dwa sezony, w których tylko raz udało mu się sięgnąć po trofeum za wygranie rozgrywek. Holender wraz z „Czerwonymi Diabłami” w 2016 roku triumfowali w FA Cup, a po sezonie menedżera zastąpił na stanowisku Jose Mourinho.

Aktualnie 70-latek jest selekcjonerem reprezentacji Holandii, lecz jak się okazuje, rozmawiał on z władzami Manchesteru United przed zatrudnieniem Erika ten Haga. Selekcjoner opowiedział o tej sytuacji na ostatniej konferencji prasowej.

– Rozmawiałem z nimi, lecz od tamtego momentu zmieniło się kierownictwo klubu. Wtedy był to Ed Woodward, a teraz zastąpił go Richard Arnold. Coś takiego może mieć znaczenie. Erik [ten Hag] jest bardzo pewny siebie. Jednak kim ja jestem, aby wam o tym mówić.

W ostatnich tygodniach plotki łączyły Jurriena Timbera z przenosinami do Manchesteru United. Jednak ostatnie doniesienia w tej sprawie sugerują, że zawodnik może obawiać się przenosin przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata, gdyż wpadka lub brak regularnej gry najprawdopodobniej poskutkuje stratą miejsca w kadrze narodowej. Van Gaal postanowił się wypowiedzieć również w tej sprawie.

– Tak. Powinien on grać regularnie.

– Wydaje mi się, że tak jakościowy zawodnik może grać w Premier League. Nie to jest problemem. Jeśli zdecyduje się teraz na duży krok naprzód w swojej karierze, to pojawia się nam znak zapytania. Wydaje mi się, że transfer [do Manchesteru United] nie jest dobry, ponieważ musi grać.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze