Raport z Hiszpanii: Man Utd rozpoczął negocjacje ws. transferu Frenkiego de Jonga [AKTUALIZACJA]

Twitter Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Hiszpańskie media zgodnie podają, że odejście Frenkiego de Jonga z FC Barcelony z każdym dniem jest coraz bardziej prawdopodobne. Manchester United 8 czerwca miał przedstawić “Dumie Katalonii” ofertę kupna holenderskiego pomocnika.

W nowym sezonie pierwszy zespół Manchesteru United poprowadzi Erik ten Hag. Na chwilę obecną holenderski szkoleniowiec skupia się na planach transferowych klubu przed otwarciem letniego okna transferowego.

Jednym z celów transferowych ma być Frenkie de Jong, który miał zostać wyceniony przez FC Barcelonę na około 80 mln euro. Zawodnik ma być chętny do pozostania w Katalonii, lecz sytuacja finansowa obecnego klubu najpewniej wymusi jego przenosiny do innego zespołu.

Zdaniem dziennikarza “Marci” Luisa Rojo Manchester United miał złożyć pierwszą ofertę za reprezentanta Holandii. Angielski zespół zaoferował 60 mln euro oraz 20 mln euro w bonusach (52 mln funtów + 17 mln funtów).

Gerard Romero podaje, że aktualnie “Duma Katalonii” ma pracować nad pięcioma transferami, w tym dwoma wychodzącymi z klubu. Dodatkowo dziennikarz poinformował, że 8 czerwca jeden z przedstawicieli zawodnika miał potwierdzić zainteresowanie ze strony Manchesteru United oraz rozmowy z angielskim zespołem.

Dziennik “Mundo Deportivo” podaje, że na chwilę obecną Barcelona nie otrzymała jeszcze oferty za De Jonga. Jednak hiszpański zespół ma być świadomy, że kilka klubów zdążyło już skontaktować się z samym zawodnikiem oraz jego przedstawicielami.

Agent De Jonga, Ali Dursun na dniach ma pojawić się w Barcelonie. “Duma Katalonii” wie o zainteresowaniu ze strony Manchesteru United. Tymczasem sam De Jong ma powoli godzić się z wizją odejścia z klubu. Piłkarz nie widnieje już w planach “Dumy Katalonii” jako kluczowy element zespołu.

AKTUALIZACJA – 10:30

“Mundo Deportivo” poinformowało, że szkoleniowiec pierwszego zespołu Xavi miał zgodzić się na sprzedaż pomocnika.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze