Oficjalnie: Manchester United nie przedłuży kontraktu jedenastu piłkarzom

ManUtd.com Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformował, że aż jedenastu piłkarzy z końcem czerwca opuści klub na zasadzie „wolnego transferu”. Wśród tych, którym nie przedłużono kontraktu, znaleźli się m.in. Paul Pogba, Edinson Cavani, Nemanja Matić, Juan Mata oraz Jesse Lingard.

Kibice „Czerwonych Diabłów” żywili nadzieję, że wraz z przyjściem na Old Trafford nowego menedżera w osobie Erika ten Haga, w klubowej szatni dojdzie do sporego przewietrzenia. Decyzje o nieprzedłużaniu współpracy z aż pięcioma doświadczonymi graczami pierwszego składu pokazują, że Holender chce od razu odcisnąć swoje piętno i przystąpić do gruntownej przebudowy drużyny.

W ostatnich dniach Man Utd regularnie wypuszczał do mediów informacje o kolejnych piłkarzach opuszczających latem „Teatr Marzeń”. Teraz listę tę uzupełniono o wychowanków klubowej akademii, którym pozwolono szukać nowych miejsc do kontynuacji kariery.

Przy okazji Manchester United potwierdził, że aktywowana została klauzula przedłużająca o rok aktualny kontrakt Dylana Levitta. Reprezentant Walii ma za sobą całkiem udane wypożyczenie do szkockiego Dundee United i nie wykluczone, że pojawi się w szerokiej kadrze „Czerwonych Diabłów” na sezon 2022/2023.

Opuszczą klub: D’Mani Mellor, Edinson Cavani, Reece Devine, Lee Grant, Jesse Lingard, Juan Mata, Nemanja Matić, Paul McShane, Paul Pogba, Connor Stanley, Paul Woolston.
Zaoferowany kontrakt: Martin Svidersky.
Aktywowane przedłużenie kontraktu o rok: Dylan Levitt.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze