Raport z Niemiec: Christopher Nkunku podpisze nowy kontrakt z RB Lipsk

LVZ Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Według niemieckiego portalu LVZ jeden z celów transferowych Manchesteru United Christopher Nkunku ma podpisać nowy kontrakt z obecny klubem. Zawodnik miał otrzymać oferty z największych piłkarskich marek, lecz zdecydował się pozostać w zespole z rodziny Red Bulla.

Plotki łączą Christophera Nkunku z przenosinami do Manchesteru United od pierwszych dni kadencji Ralfa Rangncika jako tymczasowego szkoleniowca pierwszego zespołu. Doniesienia z zimowego okna transferowego sugerowały, że Niemiec miał być zaskoczony brakiem zainteresowania klubu Francuzem i w pierwszej kolejności miał polecić właśnie go w sprawie potencjalnego wzmocnienia zespołu.

W zakończonym już sezonie 2021/22 Nkunku popisał się 35 trafieniami oraz 19 asystami. Łącznie Francuz wybiegał na boisko w barwach zespołu z Lipska 50 razy. Natomiast w seniorskiej reprezentacji Francji gracz zadebiutował w marcu tego roku i dotychczas 3-krotnie w niej zagrał.

Oprócz zainteresowania ze strony Manchesteru United dużo mówiło się w mediach o próbie przekonania Nkunku w sprawie transferu do francuskiego Paris Saint-Germain. Ofensywny pomocnik Lipska jest wychowankiem „Paryżan”.

Jednak jak się okazuje, najprawdopodobniej Christopher Nkunku zdecyduje się pozostać w Niemczech. Niemiecki Portal LVZ donosi, że zawodnik nie zdecyduje się na przenosiny do takich zespołów jak Manchester United, Chelsea oraz PSG.

Aktualnie gracz ma być nastawiony na przedłużenie kontraktu z RB Lipsk. W grę wchodzi podwyższenie dotychczasowej pensji zawodnika oraz zmiana klauzuli wykupu. W innym przypadku zgodnie z zapisem w bieżącej umowie w następnym letnim okienku weszłaby w życie opcja jego wykupu za 60 mln euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze