Trener bramkarzy Alan Fettis opuścił akademię Man Utd

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United potwierdził, że trener bramkarzy w klubowej akademii Alan Fettis zdecydował się odejść z klubu. Irlandczyk dołączy do jednej z drużyn z zaplecza angielskiej ekstraklasy jako trener bramkarzy pierwszego zespołu.

Fettis dołączył do akademii „Czerwonych Diabłów” w 2011 roku i od tamtego momentu cały czas zajmował się trenowaniem młodych bramkarzy. W trakcie swojej przygody w Manchesterze United współpracował z najmłodszymi grupami wiekowymi, lecz również z graczami zespołów U-18 i U-23. W 2018 roku awansował on w hierarchii klubu i został kierownikiem w klubowej akademii w kwestiach bramkarskich.

Jego dotychczasowe obowiązki polegały na wyszukiwaniu nowych potencjalnych talentów na pozycji bramkarza oraz decydowanie w sprawie wypożyczeń bramkarzy Manchesteru United do innych zespołów i ich monitorowanie. Za jego kadencji klubowej akademii udało się wyszkolić takich zawodników jak Dean Henderson, Sam Johnstone, Pierluigi Gollini oraz Kieran O’Hara.

Fettis współpracował blisko również z bramkarzami sprowadzanymi z innych krajów. Irlandczyk przyczynił się do rozwoju Joela Pereiry, Dermota Mee oraz czeskiego duetu Mateja Kovara i Radeka Viteka. Jednak oprócz pracy w akademii starał się on wspierać w pracy zawodników pierwszego składu, a miał okazję na poznanie gwiazd światowego formatu – David de Gea, Victor Vlades i Edwin van der Sar.

Można powiedzieć, że były już pracownik Manchesteru United zaliczył w klubie pełen cykl. Dołączył on do „Czerwonych Diabłów” przed tym, jak młodzieżowcy wygrali FA Youth Cup w 2011 roku. Teraz po 11 latach przerwy ponownie udało się klubowej młodzieży wygrać w tych rozgrywkach, a sam Fettis zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze.

Dołączy on teraz do jednego z klubów zaplecza angielskiej ekstraklasy, aby zmierzyć się z wyzwaniem trenowania seniorskiego zespołu. Następca Fettisa zostanie wkrótce ogłoszony przez Manchester United.

Kierownik klubowej akademii Nick Cox: – Cieszymy się, że Alan doczekał się momentu spełnienia jednego ze swoich celów, czyli możliwości trenowania seniorskiego zespołu. Odegrał on ważną rolę w rozwoju wielu bramkarzy naszej akademii.

– Jesteśmy dumni ze ścieżki oraz rozwoju, które towarzyszą trenerom w naszym systemie. Jest to kolejny bardzo dobry przykład, który pokazuje, jakie środowisko udało nam się stworzyć. Cała akademia dziękuje Alanowi za jego 11-letnią służbę i życzy mu wszystkiego, co najlepsze w nowym klubie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze