“The Mirror”: Harry Maguire jest zdesperowany, aby zachować opaskę kapitańską

The Mirror DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Przyszłość Harry’ego Maguire’a w roli kapitana Manchesteru United stoi pod znakiem zapytania. Anglik zamierza jednak zrobić wszystko, aby zachować opaskę.

Narastające wątpliwości wobec dyspozycji Harry’ego Maguire’a sprawiają, że w wątpliwość podawana jest także jego rola kapitana. Według brytyjskich tabloidów faworytem do przejęcia opaski pod wodzą nowego menedżera Erika ten Haga są David de Gea oraz Cristiano Ronaldo.

Powielanie tych samych błędów w defensywie i i rozczarowujący wynik “Czerwonych Diabłów” na koniec sezonu sprawiły, że Maguire nie miał łatwo przede wszystkim z kibicami. Środkowy obrońca został wygwizdany na Wembley przez Anglików, którzy uważali, że nie zasługuje on na powołanie do reprezentacji.

“The Mirror” informuje, że Maguire wkrótce porozmawia z Erikiem ten Hagiem o swojej opasce kapitańskiej.

Jak na razie nie wiadomo, jaki będzie wynik tych rozmów, ale uważa się, że Maguire jest zdesperowany, aby pozostać kapitanem Manchesteru United. Pełni tę rolę od stycznia 2020 roku.

Trudna wydaje się również jego sytuacja sportowa. Wielu ekspertów sugeruje, że Maguire nie nadaje się do stylu gry preferowanego przez Erika ten Haga. Klub z Old Trafford rozgląda się na rynku transferowym za potencjalnymi wzmocnieniami do linii obronnej. Na celowniku znajdują się przede wszystkim Pau Torres oraz Jurrien Timber.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze