David Ornstein: Man Utd złożył ofertę kontraktu Christianowi Eriksenowi

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz The Athletic David Ornstein donosi, że Manchester United miał przedstawić ofertę kontraktu Christianowi Eriksenowi. 30 czerwca wygaśnie umowa Duńczyka z Brentfordem i zostanie on wolnym zawodnikiem.

30-latek podpisał z zespołem prowadzonym przez Thomasa Franka krótkoterminowy kontrakt w styczniu i praktycznie od razu zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu. Dobra forma pomocnika pomogła Brentfordowi zająć 13. miejsce na koniec sezonu Premier League.

Beniaminek zakończonej kampanii angielskiej ekstraklasy wygrał 7 z 11 spotkań, w których Eriksen zagrał. Pozwoliło to na zapewnienie sobie utrzymania w lidze kilka tygodni przed zakończeniem sezonu.

Pomocnik Barcelony Frenkie de Jong pozostaje priorytetem Manchesteru United. Jednak klub z Old Trafford ma obawiać się problemów z finansowymi aspektami transferu. Aktualnie kluby mają kontynuować negocjacje, lecz wiadome jest, że Manchester United ma jeszcze innych kandydatów w tej sprawie, a Eriksen jest jednym z nich.

Brentford było niezwykle zainteresowane zatrzymaniem na dłużej Duńczyka, lecz w poprzednim miesiącu zawodnik ujawnił, że rozważa również oferty z innych klubów.

Christian Eriksen dla ViaPlay: – Mam wiele ofert oraz opcji i aktualnie je rozważa. Dopiero po tym podejmę decyzję w tej sprawie. Chciałbym ponownie zagrać w Lidze Mistrzów. Wiem, ile zabawy to niesie ze sobą, lecz nie jest to coś niezbędnego dla mnie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze