Raport z Portugalii: Manchester United zainteresowany uruchomieniem klauzuli wykupu Vitinhii

Record, O Jogo Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donoszą raporty z Portugalii, Manchester United ma być „najbardziej zainteresowanym” klubem do uruchomienia klauzuli wykupu w kontrakcie Vininhii, która ma wynosić 34 miliony funtów. 22-latek ma już doświadczenie w Premier League, bowiem sezon 2020/21 spędził na wypożyczeniu w Wolves.

Z powodu komplikacji finansowych po pandemii, Wolverhampton zrezygnowało z możliwości wykupienia tego zawodnika za 17 milionów funtów. To nie oznacza jednak, że piłkarz ostatecznie nie wyląduje w Premier League.

Portugalska gazeta „Record” podaje, że Vitinha, który po powrocie do Porto odegrał tam kluczową rolę w wywalczeniu dubletu, jest gotowy do odejścia. Dodają oni, że jego klauzula w wysokości wspomnianych 34 milionów funtów jest sprawdzana przez zespoły z Premier League. Jedynym klubem wymienionym z nazwy jest Manchester United.

Według tego samego źródła, Erik ten Hag ma czuć, że styl gry Vitinhii będzie pasował do jego zespołu. Dziennik „O Jogo” dodaje, że Vitinha miał być „wspominany na spotkaniach” w Manchesterze United oraz w Barcelonie. Portugalczyk zwrócił uwagę również tym, że ustabilizował swoją pozycję w kadrze Portugalii przez Mistrzostwami Świata w Katarze.

„Czerwone Diabły” mogą być zachęcone do pozyskania 22-latka, biorąc pod uwagę, że w ich zespole gra już Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes oraz Diogo Dalot. Agentem Vitinhii jest oczywiście Jorge Mendes, który dogląda również interesów Ronaldo i jest dobrze znany władzom na Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze