“The Telegraph”: Erik ten Hag może naciskać na transfery dwóch pomocników

The Telegraph Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz “The Telegraph” James Ducker donosi, że Erik ten Hag może naciskać na ściągnięcie zarówno Frenkiego de Jonga, jak i Christiana Eriksena. Dodatkowo Manchester United chce pozbyć się Anthony’ego Martiala, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mają zostać dodane do budżetu na nowego napastnika.

W ostatnich tygodniach plotki transferowe związane z Manchesterem United informują o trwających negocjacjach w sprawie Frenkiego de Jonga z Barcelony. Holender ma być głównym celem Erika ten Haga, lecz na chwilę obecną rozmowy przeciągają się ze względu na żądaną kwotę, która wynosi około 80 mln euro.

Dodatkowo wczoraj (14 czerwca) dobrze poinformowani dziennikarze – David Ornstein oraz Fabrizio Romano ujawnili, że Manchester United przedstawił ofertę kontraktu Christianowi Eriksenowi. Kontrakt doświadczonego Duńczyka z obecnym klubem obowiązuje do końca czerwca.

Zdaniem Jamesa Duckera z “The Telegraph” nie jest pewne, czy sprowadzenie Eriksena ma być tylko tanią alternatywą dla Frenkiego de Jonga. Istnieje możliwość, że Ten Hag nalegał na przeprowadzenie obu transferów.

Przypomnijmy, że doniesienia z poprzednich miesięcy sugerowały, że Manchester United może zdecydować się na ściągnięcie dwóch pomocników. Dodatkowo wspomniane plotki nie uwzględniały odejścia Nemanji Maticia, który był jedynym nominalnym defensywnym pomocnikiem.

Oprócz transferu pomocnika Manchester United nadal stara się wzmocnić formację ofensywną. Według Duckera po ewentualnym odejściu Anthony’ego Martiala z klubu Manchester United chce przeznaczyć wszystkie zaoszczędzone środki na transfer nowego napastnika.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze