Paul Pogba: chcę pokazać Manchesterowi United, że popełnił błąd

The Athletic Koss Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Paul Pogba zapowiedział, że jego celem będzie udowodnienie, że Manchester United popełnił błąd nie oferując mu odpowiedniego kontraktu. 29-latek po raz drugi opuszcza Old Trafford jako wolny agent po niezbyt udanym powrocie do klubu.

Manchester United pozyskał Paula Pogbę z Juventusu za rekordowe wtedy 89 milionów funtów. Stało się to w 2016 roku, cztery lata po tym, jak pomocnik przeniósł się do Juventusu. Wygląda na to, że i tym razem trafi to włoskiego giganta, gdzie Francuz chce ponownie zaprezentować swoją jakość.

Pogba, wypowiadając się w programie dokumentalnym “The Pogmentary” dla Amazon Prime powiedział: – Mój proces myślowy jest taki, aby pokazać Manchesterowi United, że się pomylili, czekając z zaoferowaniem mi kontraktu.

Manchester United złożył co najmniej dwie propozycje Pogbie, które były warte więcej niż jego kończący się już kontrakt, na mocy którego zarabiał 290 tys. funtów tygodniowo, co już i tak sytuowało go jako jednego z najlepiej zarabiających piłkarzy w Premier League. Jednak Pogba w rozmowie ze swoim byłym agentem, Mino Raiolą określił drugą ofertę jako “nic”.

– Jak możesz mówić piłkarzowi, że chcesz go zatrzymać, a potem zaoferować mu nic? Czegoś takiego jeszcze nie widziałem – mówił Pogba.

Francuz zdołał wywalczyć jedynie Ligę Europy oraz Puchar Ligi w Manchesterze United, ale za to z reprezentacją wygrał Mistrzostwa Świata w 2018 roku. Wielu kibiców zarzucało mu, że nie potrafi przenieść formy z rozgrywek reprezentacyjnych do klubu. Raiola wierzył, że coś “blokowało” pomocnika, przez co nie był w stanie nawiązać do swoich najlepszych występów.

– Musimy coś zrobić, żebyś czuł się tak dobrze, jak wtedy, kiedy grasz dla Francji. Jesteś wtedy inny. Rozumiesz? Jesteś innym Pogbą w Manchesterze United. To nie jest normalne. W reprezentacji jesteś prawdziwym Pogbą, Pogbą z Juventusu, Pogbą którego wszyscy kochają. W Manchesterze coś cię blokuje.

“The Pogmentary” pojawi się na Prime Video 17 czerwca.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze