Getty Images

ESPN: Richard Arnold nie podejmuje decyzji w sprawach sportowych

ESPN Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal ESPN donosi, że dyrektor generalny Manchesteru United Richard Arnold miał zrezygnować z podejmowania decyzji w sprawach sportowych. Arnold miał przekazać rolę decyzyjną w tych kwestiach dyrektorowi sportowemu Johnowi Murtoughowi.

Richard Arnold zastąpił w minionym sezonie na stanowisku dyrektora generalnego “Czerwonych Diabłów” Eda Woodwarda, który ogłosił swoje odejście po upadku kontrowersyjnego pomysłu Super Ligi. Woodward jest jednym z byłych pracowników klubu z Old Trafford, który zdaniem fanów oraz ekspertów głównie przyczynił się do złej sytuacji Manchesteru United w ciągu ostatnich lat.

Rob Dawson z ESPN poinformował, że wcześniej wspomniany Arnold miał wycofać się z podejmowania decyzji w sprawach sportowych. Aktualnie osobą decyzyjną w tych kwestiach ma być dyrektor sportowy John Murtough.

Dzięki temu sposób przekazywania informacji pomiędzy konkretnymi działami miał stać się o wiele efektywniejszy. Usprawniono również przekazywanie informacji na linii skauci – kierownik ds. skautingu (Steve Brown) – dyrektor sportowy (John Murtough).

Natomiast jeśli chodzi o sprowadzanie nowych zawodników, to w rozmowach na temat danego kandydata biorą udział Murtough, Brown oraz szkoleniowiec pierwszego zespołu Erik ten Hag. Jednak wszyscy wymienieni pracownicy klubu mają możliwość zawetowania transferu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze