Media: w następnym tygodniu sąd rozpatrzy przedłużenie kaucji Masona Greenwooda

BBC, Daily Mail Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Brytyjskie media donoszą, że w następnym tygodniu sędzia rozpatrzy wniosek o przedłużenie kaucji Masona Greenwooda. W przypadku zgody Anglik spędzi kolejny miesiąc na wolności w oczekiwaniu na proces.

Sezon 2021/22 fani Manchesteru United zapamiętają z dwóch rzeczy. Pierwszą jest jeden z najgorszych wyników ich ulubionej drużyny od momentu powstania rozgrywek Premier League, a drugą rzeczą jest sytuacja związana z Masonem Greenwoodem.

Aktualnie Anglik nie znajduje się w kadrze “Czerwonych Diabłów” i na chwilę obecną zapowiada się, że do niej nie wróci. Powodem zniknięcia napastnika ze świata piłki nożnej jest prowadzone aktualnie dochodzenie ws. gwałtu oraz grożenia kobiecie.

Chodzi o byłą partnerkę Greenwooda, która w mediach społecznościowych udostępniła zdjęcia siniaków oraz nagranie, na którym Anglik grozi jej i przymusza do odbycia stosunku seksualnego. Ostatecznie sprawą zajęła się Policja Hrabstwa Greater Manchester.

Zdaniem “Daily Mail” oraz BBC w następnym tygodniu sąd ponownie ma rozpatrzyć przedłużenie kaucji Masona Greenwooda. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku zawodnik spędzi kolejny miesiąc na wolności w oczekiwaniu na proces.

Jednakże wymienione media podały różne daty spotkania w sądzie. Według “Daily Mail” sąd zdecyduje w tej sprawie w środę. Natomiast BBC donosi, że werdykt zapadnie dzień później, czyli w czwartek. Spotkanie z sądem nie będzie jawne, więc media nie zostaną wpuszczone na salę. Oprócz tego najprawdopodobniej Mason Greenwood nie będzie obecny tego dnia w sądzie.

Dodatkowo w ostatnich dniach w mediach społecznościowych krążyły plotki, że proces młodego napastnika miałby się nie odbyć, a policja miałaby zaprzestać prowadzenia dochodzenia w tej sprawie. Na chwilę obecną nie zapadła żadna decyzja w tej sprawie, a sam gracz pozostaje zawieszony przez Manchester United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze