Raphael Varane: nadchodzące tournée będzie dla nas bardzo ważnym doświadczeniem

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Środkowy obrońca Manchesteru United Raphael Varane w rozmowie z klubowymi mediami podzielił się swoim odczuciami związanymi z nadchodzącym okresem przygotowawczym. Varane zapewnił, że jego głównym celem pozostaje powrót do zdrowia oraz formy.

Mistrz Świata z 2018 roku we wszystkich spotkaniach minionego sezonu zaliczył łącznie 29 występów. W większości przypadków nieobecności zawodnika wywołane były urazami oraz powrotami do zdrowia. Brak tak doświadczonego zawodnika na boisku był jednym z czynników, który przełożył się na rozczarowujący wynik zakończonego już sezonu.

Jednakże wszyscy piłkarze Manchesteru United aktualnie nie mogą już doczekać się powrotu na boisko treningowe i rozpoczęcia współpracy z nowym menedżerem. W tej kwestii Varane jest zgody ze swoimi kolegami, ponieważ chce pomóc drużynie osiągnąć sukces oraz wrócić do dobrej formy.

Dziennikarze klubowych mediów postanowili zapytać się Francuza o jego odczucia przed pierwszym światowym tournée w barwach “Czerwonych Diabłów”. W ramach okresu przygotowawczego podopieczni Erika ten Haga rozegrają mecze w Tajlandii, Australii, Norwegii oraz Anglii.

– Jest to nowy sezon, nowy początek, więc wszyscy są podekscytowani przyjściem nowego szkoleniowca. Oczywiście, chcemy prezentować się z jak najlepszej strony oraz wygrywać w każdym spotkaniu. Jednak aby tego dokonać, musimy odpowiednio się przygotować do kampanii. Wydaje mi się, że ważne jest, aby ciężko pracować i być gotowym.

– Chcemy być gotowi przed startem nowego sezonu. Musimy ciężko pracować i czeka nas wiele sesji treningowych oraz spotkań towarzyskich. Wydaje mi się, że będą to interesujące chwile związane z ciężką pracą oraz przygotowaniami.

Varane postanowił wypowiedzieć się również w sprawie różnic pomiędzy meczami o stawkę a towarzyskimi starciami w ramach tournée. Nie ukrywał on, że jego głównymi celami jest odpowiednie przygotowanie oraz posmakowanie globalnej sławy klubu.

– Wydaje mi się, że panuje wtedy w ogóle inna atmosfera. W trakcie presezonu skupiamy się na powrocie do formy oraz przygotowaniach. Wydaje mi się, że gra przed publiką z całego świata jest czymś ekscytującym. Jest to bardzo ważne doświadczenie dla nas oraz idealna okazja do przygotowania się do sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze